Marzenia. Jak spełnić swoje marzenia?

Marzenia to temat rzeka. Nie ma osoby, która o czymś by nie marzyła. Jedne z nich są bardziej przyziemne, inne niezwykle trudne do osiągnięcia, jednak ich wspólną cechą jest to, że pobudzają do działania.

Prezent marzeń: o czym najczęściej marzymy?

Prezent marzeń to rzecz, o której myślimy, którą chcemy mieć, ale z różnych względów nie jest ona dla nas łatwo dostępna. Zazwyczaj przeszkodą są finanse, gdyż marzenia większości ludzi sprowadzają się do rzeczy materialnych, które można z łatwością kupić, posiadając odpowiedni zasób gotówki. Dlatego kiedy pojawia się hasło "prezent marzeń" najczęściej padają takie odpowiedzi jak: dom, samochód, wyjazd zagraniczny, sprzęt elektroniczny lub inna rzecz o dużej wartości materialnej. Zdarza się jednak, że prezentem marzeń faktycznie są rzeczy nieosiągalne. Tak często jest w przypadku osób zmagających się z poważnymi chorobami, dla których największym darem byłoby po prostu zdrowie, którego nie da się kupić za żadne pieniądze, ani wymienić na dobra materialne. 

Przyjaźń Cytaty o przyjaźni- pomysł na tatuaż, post, SMS-a lub obraz w mieszkaniu

Spełnienie marzeń: co zrobić by do tego doszło?

Wiele osób marzenia traktuje w kategorii pobożnych życzeń, które nie mają szans na spełnienie. Na szczęście trend ten coraz częściej się odwraca, a ludzie zaczynają wierzyć w moc sprawczą swojego działania. Nie każde marzenie jest do spełnienia, ale zdecydowana większość przy odrobinie samozaparcia i poświęcenia jest możliwa do realizacji. Jednak wszystko jest zależne od naszego nastawienia i gotowości do podejmowania wyzwań. Niektóre marzenia wymagać będą od nas zmian i przemodelowania swojego sposobu myślenia. Wydaje się jednak, że takie poświęcenie jest adekwatną ceną za satysfakcję ze spełnienia swoich pragnień.

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Marzenie: cytaty motywujące do działania

Marzenie jest czynnością niezwykle kreatywną i pobudzającą do podejmowania różnych aktywności. Dlatego też o tej czynności często wypowiadali się znani i szanowani ludzie. Oto kilka sentencji i  cytatów o marzeniu, które warto znać:

Cecelia Ahern:

Wszyscy musimy mieć jakieś marzenia. I nadzieję, że możemy osiągnąć coś więcej, niż mamy.

Harlan Coben:

Marzenia nie umierają. Już myślisz, że są martwe, a one tylko zapadły w sen zimowy jak wielki stary niedźwiedź. A gdy takie marzenie drzemie dłuższy czas, niedźwiedź budzi się głodny i zły.

Artur Camus:

Tak kochamy marzenia, że boimy się je realizować.

Paulo Coelho:

Pogoń za marzeniem ma swoją cenę. Być może będziemy musieli zmienić nasze zwyczaje, przejść trudne chwile, przeżyć rozczarowanie. Ale nieważne, jak wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić. I tak zawsze będzie niższa od tej, jaką zapłaci człowiek, który nigdy nie zaryzykował. Spojrzy kiedyś wstecz i zrozumie, że zmarnował życie.

Maria Dąbrowska:

Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy.

Lidia Kossakowska Maja:

Jeśli twoje marzenia zaczynają się nagle spełniać, strzeż się. Bo wkrótce czeka się bolesne rozczarowanie.

Cytaty o życiu. Zdjęcie ilustracyjne Cytaty o życiu- sprawdź skuteczny sposób na wyrażenie emocji

Mapa marzeń: co to jest i dlaczego warto ją mieć?

Jeżeli twoje marzenia pozostają w twoim zasięgu i chcesz zrobić wszystko, aby je zrealizować, wówczas warto skorzystać z pomocy jaką jest tzw. mapa marzeń. Jest to w pewnym sensie wizualna metoda przedstawienia tego, jakie marzenia chcemy spełnić w najbliższym czasie. Możemy ją wykonać dowolną techniką: kolaż, rysunek, wycinanka itp. Zazwyczaj mapy marzeń buduje się w oparciu o znaną z metody feng shui siatkę bagua. Jest to nic innego jak kwadrat podzielony na dziewięć równych pól, w których umieszczamy graficzne symbole tego, co chcemy zdobyć i osiągnąć. Przygotowaną mapę można traktować jako swoisty kontrakt z samym sobą na wykonanie konkretnych rzeczy. Warto umieścić ją w widocznym miejscu tak, by w odpowiednim momencie przypominała nam o podjętym zobowiązaniu.

Zobacz też: Smutne cytaty- znajdź czas na melancholię

Więcej o: