Sprzedawali w lumpeksie "ometkowane podróbki". Grozi im do 2 lat więzienia i wysoka grzywna

Na facebookowym profilu "Tuba Wyszkowa" pojawiła się informacja, że tamtejsi funkjonariusze policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli w jednym z lokalnych lumpeksów "nowe, nieużywane i ometkowane podróbki". Szacowana wartość ubrań to niemal 70 tys. zł!
Zobacz wideo Mazowieckie. Handlowali podrobionymi torebkami. Policja zabezpieczyła 768 sztuk wartych prawie trzy mln zł

Jak wynika z badań Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), aż 6,8 proc. towarów importowanych do Unii Europejskiej jest podrobionych, a ich wartość przekracza 121 mld euro. Podrabiane są produkty z wielu różnych branż - od kosmetyków, przez elektronikę, aż po odzież. Choć za sprzedaż podróbek grozi odpowiedzialność karna, to biznes ten nie przestaje kwitnąć. Okazuje się, że na podrobioną odzież trzeba uważać nie tylko robiąc zakupy przez internet, lecz także szukając perełek w sklepach z używaną odzieżą.

W wyszkowskim lumpeksie policjanci znaleźli ponad 1000 sztuk podrobionej odzieży

W sieci pojawiła się ostatnio informacja o tym, co znaleziono w jednym z wyszkowskich sklepów z używaną odzieżą. Okazuje się, że policjanci znaleźli ponad 1000 sztuk podrobionej odzieży, której wartość oszacowano na około 70 tys. zł. 

Wyszkowscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. Po południu we wtorek 12 lipca funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą skontrolowali jeden z wyszkowskich sklepów z używaną odzieżą. Z ustaleń policjantów wynikało, że w sklepie sprzedawane są nowe, nieużywane i ometkowane podróbki. Kiedy kryminalni weszli do środka, zauważyli ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które były oferowane do sprzedaży. Efektem pracy śledczych było ujawnienie i zabezpieczenie ponad 1000 sztuk m.in. bluz, kompletów dresowych, T-shirtów, czy skarpet, które bezprawnie były oznaczone zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonych podróbek biegły wstępnie oszacował na blisko 70 tys. zł. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna

- podał portal tubawyszkowa.pl.

Kupując markową odzież w sklepach internetowych, czy lumpeksach warto dokładnie sprawdzić, czy dana rzecz na pewno jest oryginalna. W sieci znaleźć można wiele cennych wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie nam rozpoznać podróbkę. Można także zwrócić się do miejsc, które za opłatą potwierdzą autentyczność danego produktu.

Więcej o: