Fenomenalny sposób na zieloną wodę w basenie bez użycia chemii. Wypróbuj i znów ciesz się kąpielą

Zielona czy mętna woda w basenie nie jest niczym przyjemnym. W takich sytuacjach często sięgamy po chlor, który nie jest jednak dobry dla naszej skóry. Zamiast stosować silne środki chemiczne, warto wypróbować domowy sposób na zieloną wodę w basenie.

Basen w ogrodzie to nie tylko świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych, lecz także rozwiązanie na upalne letnie dni. Niestety, gdy woda mętnieje i staje się zielona, tracimy ochotę na kąpiel. I słusznie, zielona woda bowiem oznacza, że w basenie, poza glonami, zaczęły rozwijać się grzyby, bakterie i inne mikroorganizmy, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Zamiast chloru czy silnych środków chemicznych, warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Sposób na zieloną wodę w basenie. Nie musisz sięgać po środki chemiczne

Jednym ze sposobów na mętną wodę w basenie jest wykorzystanie witaminy C. Na jeden metr sześcienny wody będziesz potrzebować 60 g witaminy C. Wystarczy, że odpowiednią porcję rozpuścisz w misce lub wiaderku, a następnie dolejesz do wody w basenie. Kwas askorbinowy wpłynie na zawartość żelaza w wodzie, a w konsekwencji ta przestanie być mętna.

Marzena Rogalska pokazała zdjęcie sprzed 10 lat. Fanki: 'Zdecydowanie teraz dużo młodziej' (zdjęcie ilustracyjne)Marzena Rogalska pokazała posiłek. Co znalazło się na talerzu? "Na bogato"

Do wyczyszczenia lekko zabrudzonej wody możesz użyć sody oczyszczonej. Do dużego basenu ogrodowego będziesz potrzebować ok. 5 kilogramów tego środka. Wystarczy, że wsypiesz go do wody. Niestety, po takim oczyszczaniu będziesz potrzebować specjalnego odkurzacza do dna basenu, by usunąć pozostały osad.

Basen możesz również oczyścić przy pomocy soli. Będziesz do tego potrzebować jednak specjalnego urządzenia do elektrolizy chlorku sodu. Choć jest to droga inwestycja, to pozwoli zaoszczędzić na drogich środkach chemicznych. Potrzebujesz 4 g soli na 1 litr wody w basenie. Kluczem do zachowania czystej wody jest utrzymywanie odpowiedniego stężenia soli.

odkurzacz w domuJak usunąć brzydki zapach z odkurzacza? Banalnie prosty sposób za grosze

Sposób na zieloną wodę i glony. Czyszczenie basenu

Jeśli nie chcesz sięgać po silne środki chemiczne, możesz wypróbować czyszczenie mechaniczne. Przy pomocy specjalnego sitka wyłów glony, a następnie zastosuj dobry filtr do wody w basenie. Choć trzeba przyznać, że sposób ten zajmuje znacznie więcej czasu i energii, niż zastosowanie środków przeznaczonych do czyszczenia basenu, to jest równie skuteczny. Pamiętaj też, by nieużywany basen zakrywać plandeką lub folią.

Więcej o: