Jak doczyścić brudne miski? Te proste i ekologiczne triki poradzą sobie nawet z plamami po jagodach

Twoje kuchenne miski wyglądają nieestetycznie przez zabarwienia i plamy spowodowane jedzeniem? Nie musisz ich od razu wyrzucać. Znamy na to sprytny domowy trik. Dzięki nim ponownie będą jak nowe.

Niestety zdarzają się czasem sytuacje gdy nasze przybory kuchenne przebarwią się jedzeniem. Jeżeli na wyposażeniu naszej kuchni jest miska metalowa lub plastikową, która posiada nieestetyczne plamy po np. marchewce buraku czy jagodach usuń je tanio i ekologicznie. Znamy na to sprawdzone sposoby.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Doda Doda w odważnej sukience podgrzewa atmosferę. "Nie masz rywalek w Polsce"

Jak wyczyścić zafarbowane miski metalowe? Wykorzystaj te produkty z kuchni

Na metalowych miskach też potrafią powstać brzydkie przebarwienia. Aby ponownie wyglądały one jak nowe, warto stosować ten sprytny trik. Potrzebne są tylko produkty, które masz w swojej kuchni, czyli sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Oto instrukcja:

  1. Weź niewielką ilość sody oczyszczonej i wysyp na powierzchnie czyszczonej miski.
  2. Dodaj odrobinę kwasku cytrynowego lub kilka kropel surowej cytryny.
  3. Zrób papkę i szoruj nią naczynie przy użyciu gąbki lub ściereczki.
  4. Umyj jak zwykle z użyciem płynu do mycia naczyń, wypłucz i osusz.

Jak doczyścić zafarbowaną plastikową miskę? Przydatny jest olej

Jeżeli na wyposażeniu Twojej kuchni znajduje się plastikowa miska, która nieetycznie się przebarwiła, wykorzystaj olej jadalny. Ten sprytny trik z jego użyciem pomoże usunąć plamy, a przedmiot będzie jak nowy. Oto instrukcja użycia:

  1. Przygotuj zaplamioną miskę i olej jadalny np. słonecznikowy czy rzepakowy.
  2. Na wacik lub ściereczkę nałóż olej.
  3. Natrzyj nim miskę w zaplamionych miejscach.
  4. Zmyj olej za pomocą płynu do naczyń i osusz.

Sprawdzony sposób na pranie dywanów? Kosztuje tylko 1 zł! Ten produkt upora się z każdym rodzajem zabrudzeń Czym wyczyścić dywan? Wykorzystaj szklankę octu, aby wyglądał jak nowy

Jak usunąć zabarwienia z przebarwionych plastikowych misek kuchennych? To sprytny domowy i ekologiczny sposób

Podczas gotowania zabarwić jedzeniem mogą się nie tylko plastikowe miski, ale także pojemniki na żywność czy plastikowe deski do krojenia. Wszystkie je doczyścisz bez problemu z użyciem cytryny. Wystarczy wycisnąć z niej sok i rozprowadzić go dokładnie po powierzchni czyszczonego plastikowego przedmiotu. Następnie odstawiamy go w jasne miejsce na kilka godzin. Gdy czas mienie myjemy tak, jak zwykle.

Więcej o: