Skąd się bierze wilgoć w domu? Do wykonania banalnego testu potrzebujesz jedynie folii

Wilgoć w domu jest nie tylko nieprzyjemna, ale potrafi też być niebezpieczna dla zdrowia. Zastanawiasz się, skąd się bierze? Pewna instagramerka podzieliła się niezawodnym testem. Do sprawdzenia skąd jest wilgoć, wystarczy zwykła folia.

Jeżeli w naszym domu panuje wilgoć, może się rozwijać również pleśń. Jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza wtedy gdy w domu są dzieci. Zanim zastanowisz się jak z nią walczyć, należy ustalić, skąd się bierze. Instagramerka Olga Legosz wyjawiła trik, który szybko przyniesie odpowiedź na to pytanie.  

 Więcej treści znajdziesz na stonie Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Skąd wilgoć w domu? Wykonaj domowy test i się przekonaj 

Olga Legosz, której konto Nomadmum81 obserwuje ponad 165 tysięcy osób, to jedna z najbardziej barwnych kobiet w sieci. Na Instagramie dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami, radami na różne tematy i często porusza tematy tabu. Ostatnio jedna z obserwatorek zapytała kobietę, jaki zna sposób na poradzenie sobie z wilgocią. Instagramerka zasugerowała, że najpierw trzeba dowiedzieć się, skąd w naszym domu bierze się ten problem.  

Olga Legosz podzieliła się w odpowiedzi na InstaStory sprawdzonym trikiem. Test ma wykazać, skąd bierze się wilgoć. Jak go wykonać? Przygotuj folię aluminiową 30 na 30 cm. Przyczep ją taśmą klejącą do ściany na 48 godzin. Po ściągnięciu zobacz, po której stronie zrobiła się mokra. Jeśli od ściany, to wilgoć ciągnie mur z dołu. Jeśli od mieszkania, winny jest sposób życia.  

wilgoćwilgoć Foto: Instagram @nomadmum81

Wilgoć w domu - co przyczynia się do powstawania wilgoci?  

Wilgoci nie należy lekceważyć. Kiedy się pojawia, może być powodem wielu chorób u dorosłych i dzieci. Wilgoć najczęściej powstaje w wyniku złej wentylacji lub niedogrzanych pomieszczeń. Co jeszcze przyczynia się do jej występowania? 

  • Przemarzanie ścian.  
  • Nieszczelne dachy  
  • Popękane rury  
  • Niedogrzane pomieszczenia.  
  • Nadmiar wilgoci w pomieszczeniach spowodowana np. długimi kąpielami.
Więcej o: