Jak wyczyścić przypalone żelazko domowymi sposobami? Te triki pozwolą zaoszczędzić pieniądze i czas

Stosy prasowania mogą wydawać się nie mieć końca. Ilość rzeczy może przytłoczyć, a stopniowe zużywanie żelazka może spowodować pogorszenie jego wyglądu oraz niechciane przypalenia. Jak wyczyścić przypalone żelazko domowymi sposobami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Żelazko z przypalonymi śladami i lepką płytą to powód do zakupu nowego modelu? Niekoniecznie. Spróbuj wyczyścić żelazko. Zdziwisz się, jaki połysk można uzyskać przy odrobinie wysiłku fizycznego i przy użyciu kilku niedrogich środków czyszczących.

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Jak wyczyścić przypalone żelazko za pomocą soli?

Połóż arkusz woskowego papieru (np. do pieczenia) i obficie posyp go solą. Ustaw żelazko na wysoką temperaturę i przesuwaj je po papierze kilka razy w różnych kierunkach, a następnie strząśnij nadmiar soli z żelazka. Efektem będzie lśniąca stopa żelazka.

Jak wyczyścić przypalone żelazko pastą do zębów?

Pasta do zębów to cudowny środek czyszczący, który można wykorzystać w domu. Jeśli chcesz użyć jego do czyszczenia żelazka, wystarczy, że rozsmarujesz niewielką ilość białej pasty do zębów w miejscach, gdzie stopa żelazka uległa uszkodzeniu. Następnie pozostaw na minutę i wytrzyj pastę czystą szmatką. Aby zakończyć, napełnij zbiornik wody w żelazku, połóż urządzenie na starym ręczniku lub podobnym materiale, ustaw je na parę i pozostaw na kilka minut.

Jak wyczyścić przypalone żelazko przy użyciu paracetamolu?

Zamiast na ból głowy możesz wykorzystać tabletkę do poprawienia wyglądu żelazka. Chcąc przywrócić blask urządzeniu, sięgnij po paracetamol. Rozetrzyj tabletkę paracetamolu za pomocą pęsety. Ustaw stopę żelazka na maksymalną temperaturę i przejedź urządzeniem. Jeśli czarne plamy są uporczywe, możesz powtórzyć ten proces z kolejną tabletką i wytrzeć je czystą szmatką. Następnie należy wyłączyć żelazko. Zachowaj szczególną ostrożność, aby się nie poparzyć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: