Nowoczesne wiązanki na cmentarz 2022. Zdjęcia niebanalnych kompozycji kwiatowych

Wraz ze zbliżającym się 1 listopada, zaczynamy rozglądać się za zniczami i stroikami, którymi udekorujemy groby bliskich. Nowoczesne wiązanki na cmentarz mogą być piękne i niedrogie. Które wybrać?

Zbliża się 1 listopada, a wraz z nim Wszystkich Świętych. To wyjątkowy dzień, kiedy tłumnie odwiedzamy cmentarze, by zapalić znicz na grobie bliskich, którzy odeszli. Często dekorujemy je także wiązankami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Wiązanki na cmentarz 2022. Na jakie decydujemy się najczęściej?

W polskiej tradycji przyjęło się, że idąc na cmentarz, zabieramy ze sobą nie tylko znicze, ale także wiązanki, stroiki lub bukiety. W sklepach i kwiaciarniach pojawił się ogrom propozycji, przez który ciężko się zdecydować. Do wyboru mamy wiązanki z żywych, oraz sztucznych kwiatów. O ile pierwsze są wyjątkowo urokliwe, tak drugie utrzymają się dłużej. Coraz większą popularnością cieszą się kompozycje, które zawierają jak najwięcej naturalnych elementów — korę, mech lub szyszki. Ze względów ekologicznych, w niektórych krajach odchodzi się od sztucznych kwiatów. W Polsce ten zwyczaj wciąż jest bardzo popularny, i to właśnie po nie sięgamy najczęściej.

 
 

Nowoczesne stroiki na cmentarz 2022 w pięknych kolorach

Dzisiejsze wiązanki na cmentarz charakteryzują się dużą ilością zieleni. Decydujemy się zarówno na te minimalistyczne, gdzie główne skrzypce gra zaledwie kilka kwiatów, jak i bogate, obfite. Stawiamy na biele, beże, żółcie, pastelowe róże lub mocne, nasycone czerwienie, purpury i bordo. Coraz bardziej popularne są także subtelne fiolety, delikatne błękity, a czasami także srebro.

 
 

Kwiaty na cmentarz, które wybieramy najczęściej

W wiązankach najczęściej pojawiają się róże, lilie, goździki, storczyki, kamelie, kalie, a nawet wrzosy. Nie brakuje także najpopularniejszych chryzantem.

Kompozycje kwiatowe na cmentarz. Kształt również ma znaczenie

Poza kwiatami i kolorem wiązanki, znaczenie ma także kształt. Okrągłe stroiki symbolizują krąg życia, jego początek i koniec, te w kształcie serca — miłość i bliskość, z kolei wodospad to symbol przemijania oraz pamięci. Chętniej sięgamy po niebanalne kompozycje.

 
 

Wiązanki na wszystkich świętych 2022. Ile za nie zapłacimy?

Niestety, także w tym przypadku możemy zauważyć znaczny wzrost cen. Za profesjonalne, porządne stroiki zapłacimy nawet 200-300 zł. Wszystko zależy od materiałów, z jakich zostaną wykonane, oraz ich obfitości.

 
Więcej o: