Czym posmarować buty, żeby się nie ślizgały? Najlepszy sposób na śliskie buty znajdziesz w kosmetyczce

Ośnieżone i oblodzone krajobrazy wyglądają przepięknie, lecz często wiążą się również z drogami oraz chodnikami, na których łatwo się poślizgnąć. Czym posmarować buty, żeby się nie ślizgały? Jeśli poszukujesz szybkiego rozwiązania, skorzystaj z produktów, które masz już w domu.

Oblodzone chodniki to zimowa zmora, której obawia się każdy z nas. Na takiej powierzchni nietrudno o upadek. Okazuje się, że istnieje kilka fantastycznych sposobów na śliskie buty. Co zrobić, by zminimalizować ryzyko przewrócenia się na ośnieżonym chodniku? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Odkryj sprawdzony sposób na śliskie buty. Wystarczy, że sięgniesz do swojej kosmetyczki

W wielu sklepach sportowych można kupić specjalne spreje, którymi pokrywa się podeszwy butów przed zimowymi wyprawami. To świetny i skuteczny sposób, jednak podobne zastosowanie ma również produkt, który można znaleźć w prawie każdej łazience. Odkryj domowy sposób na śliskie buty, jakim jest wykorzystanie lakieru do włosów. Wystarczy delikatnie zmatowić podeszwę papierem ściernym, oczyścić ją, a następnie spryskać odrobiną kosmetyku utrwalającego fryzurę. Odczekaj chwilę, by preparat zastygł i gotowe.

Czym posmarować buty, żeby się nie ślizgały? Wykorzystaj silikon

Śliskie buty warto też oddać do szewca. Przygotuje on wówczas podeszwy, zakładając antypoślizgowe nakładki oraz kauczukowe fleki. Jeśli jednak potrzebujesz w tym momencie wyjść z domu, zajrzyj do skrzynki z narzędziami. Możliwe, że znajdziesz tam silikon, który fantastycznie zabezpieczy śliskie buty. Co zrobić, by zadziałał? Nałóż go na oczyszczone oraz odtłuszczone podeszwy, tworząc kropki i nieregularne wzorki. Uważaj jednak, by nie ubrudzić cholewki.

Niezawodne sposoby na śliskie buty. Co zrobić, żeby je zabezpieczyć?

Jeśli musisz rano wyjść do pracy, a chodniki w twoim mieście jeszcze nie są odśnieżone, wykorzystaj szybki, choć krótkotrwały trik na śliskie buty. Co zrobić, by zwiększyć ich przyczepność? W sklepach sportowych warto kupić specjalne żelowe nakładki, które w takich sytuacjach mogą być bardzo przydatne. Nie wyglądają one jednak zbyt estetycznie, dlatego warto wypróbować jeden domowy sposób. Przed wyjściem z domu naklej na oczyszczoną podeszwę plastry lub dwustronną taśmę klejącą. Zaaplikuj je w poprzek, a zwiększysz przyczepność podczas zimowych spacerów. Pamiętaj jednak, że to krótkotrwałe rozwiązanie i sprawdzi się jedynie przez kilka chwil.

Więcej o: