Oblodzony chodnik nie będzie więcej problemem. Niezawodne, domowe sposoby na śliskie buty

Wraz z nadchodzącą zimą wraca zmora wielu osób, czyli oblodzone chodniki, które sprawiają, że nasze buty się ślizgają. Z tego powodu nawet krótką trasę pokonujemy dużo dłużej niż zazwyczaj. Jak temu zaradzić?

Coraz częstsze przymrozki nocą i dodatnia temperatura za dnia sprawiają, że chodniki zmieniają się w prawdziwe lodowiska. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z ukochanych kozaków czy botków. Jeśli zmagasz się ze śliską podeszwą, istnieją poste sposoby, dzięki którym żaden lód nie będzie ci straszny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Niezawodny sposób na śliskie podeszwy? Wizyta u szewca

W przypadku śliskich butów najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u szewca. Fachowiec w kilka chwil sprawi, że na podeszwach pojawią się skuteczne antypoślizgowe zelówki i kauczukowe fleki. Dzięki nim buty zyskają dużo lepszą przyczepność, a ty odzyskasz równowagę nawet na najbardziej oblodzonej trasie. 

Antypoślizgowe nakładki, które sprawdzą się w zimowych warunkach

Innym sposobem na nieplanowane piruety na chodniku jest kupno specjalnych, gumowych nakładek z malutkimi wypustkami. To takie raczki, ale w wersji bardzo minimalistycznej. Nie nadają się do turystyki górskiej, ale spokojnie poradzą sobie z miastowymi warunkami. Kosztują kilkadziesiąt złotych i znajdziesz je w większości sklepów sportowych. Mają jednak dwa minusy — nałożysz je jedynie na płaskie buty, a przy tym są dość widoczne.

Dwa triki na śliskie buty, które wykonasz samodzielnie. Są banalnie proste 

Zarysuj podeszwę i obcas papierem ściernym, a zyskasz lepszą przyczepność. W nagłych przypadkach warto nosić ze sobą zwykłe, wąskie plasterki. Wystarczy, że nakleisz je w kształcie litery X na podeszwę, a spokojnie będziesz mogła przejść feralny fragment. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie krótkotrwałe.

Sprytna metoda na śliski parkiet. Wystarczy produkt z łazienki

Co w przypadku śliskich butów na parkiecie? Z pomocą przyjdzie lakier do włosów. Po prostu, co jakiś czas pryskaj nim podeszwy, a zabawa i tańce cię nie ominą.

Więcej o: