Wiemy, kiedy wróci zima. Niektórzy z was powinni już szykować śniegowce

W najbliższym czasie czekają nas prawdopodobnie śnieżyce i mróz. Za te zmiany w pogodzie odpowiada niż genueński. Opadów śniegu w niektórych rejonach kraju możemy spodziewać się już we wtorek 17 stycznia.
Zobacz wideo Kubicka ocenia swoje makijaże:

Niż genueński prawdopodobnie spowoduje spore zmiany w pogodzie. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się powrotu zimy

Wielkie powrót zimy

W ostatnim czasie mogliśmy poczuć powiew wiosny. Jednak w najbliższym czasie warto być przygotowanym na zmiany. Czeka nas prawdopodobnie nie tylko wyraźne ochłodzenie, lecz także śnieżyce. Synoptycy przewidują, że powrót zimy nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu. 

Od poniedziałku 16 stycznia meteorolodzy z IMGW zapowiadają stopniowe ochłodzenie. W tym tygodniu temperatura maksymalna w ciągu dnia ma oscylować w okolicach zera. 

Mróz i silne śnieżyce

Najnowsze prognozy przewidują, że niż genueński, który w niedzielę dotarł do naszego kraju, namiesza w pogodzie. Czekają nas mróz i śnieżyce. Opadów śniegu w niektórych rejonach (Małopolska, Górny Śląsk) możemy spodziewać się już we wtorek 17 stycznia. Jak informuje serwis FaniPogody.pl, w nocy z wtorku na środę nad Polską pojawi się silna śnieżyca. - W środę rano śnieg padać powinien już w całym pasie Polski od Podlasia przez centrum po południe - poinformowali eksperci.

Natomiast w czwartek 19 stycznia śnieg prognozowany jest już na terenie całego kraju (z wyjątkiem Podkarpacia). - Miejscami może być dość intensywny. W ciągu 12 godzin może spaść go nawet ponad 10 centymetrów - dowiadujemy się z długoterminowej prognozy TVN Meteo

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: