Ile zarabia Jurek Owsiak? Szef WOŚP dementuje plotki. Podał, ile dostaje "na rękę"

Jerzy Owsiak od wielu lat jest szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacja charytatywna co roku zbiera ogromne kwoty dla potrzebujących. Niestety, od jakiegoś czasu temat zarobków założyciela fundacji powraca z każdym finałem akcji. Ile tak naprawdę zarabia Jurek Owsiak?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W zeszłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 224 376 706,35 zł. W trakcie 31 finałów fundacji udało się przeznaczyć ponad 1,75 mld dla chorych. Dyskusja o pieniądzach otaczających organizację nie kończy się jednak na uzyskanych przez nią środkach. Spore poruszenie wywołuje także kwestia zarobków Jurka Owsiaka. Mężczyzna nie ukrywa tej informacji. Już kilka lat wcześniej ujawnił, ile dostaje "na rękę".

Zobacz wideo Młynarska: Kiedy widzę inkubator ze znaczkiem WOŚP i matkę, która płacze, to nie ma znaczenia, z jakiego jest ugrupowania

Jerzy Owsiak nie zarabia na WOŚP. Założyciel fundacji od lat dementuje plotki

Wielu przeciwników WOŚPwierzy, że Jerzy Owsiak przywłaszcza część zebranych pieniędzy. Założyciel organizacji wielokrotnie przeczył tym plotkom. Jak sam podkreśla, w świetle prawa, każda złotówka musi zostać przeznaczona na cele zbiórki. Tegoroczny finał skupiał się na pomocy osobom chorującym na sepsę.

Jak podają organizatorzy akcji: ostateczną sumę zebranych w każdym Finale środków, potwierdzoną wyciągiem bankowym, podajemy do publicznej wiadomości tradycyjnie 8 marca. W tym samym terminie trafia ona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Następnie fundacja jest zobowiązana do złożenia sprawozdania dotyczącego dokładnej ilości środków zebranych w ogólnopolskiej zbiórce publicznej oraz poniesionych na jej zorganizowanie kosztów. Co więcej, już kilka lat temu, Jerzy Owsiak wyjaśnił, w jaki sposób zarabia na życie. Nie ukrywał, ile dokładnie dostaje "na rękę", ani także, kiedy otrzymał ostatnią podwyżkę.

Gdzie pracuje Jerzy Owsiak? Założyciel WOŚP podał swoje zarobki

Jerzy Owsiak wyjaśnił w jaki sposób zarabia na życie już w 2019 roku. W poście na Facebooku mężczyzna zaznaczył, że żadne pieniądze z fundacji nie trafiają do jego kieszeni.

Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych.

Co więcej, założyciel fundacji charytatywnej podał, ile konkretnie dostaje "na rękę".

"Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie 'na rękę' wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł
Więcej o: