Wymieszaj i wlej do kopca kreta. Niezawodny trik za 4 zł sprawi, że wpędzisz go z ogrodu na dobre

Jak pozbyć się kreta? Problem szkodników drążących podziemne korytarze, których skutkiem są nieestetyczne kopce dotyczy wielu ogrodników. Choć wciąż trwa zima, warto już teraz rozważyć zastosowanie domowych sposobów. Wystarczy zmieszać te płyny i wlać je do nory, a kret ucieknie w mgnieniu oka.

Wciąż trwa zima, dlatego jeszcze mało kto rozmyśla nad wyglądem ogrodu. Choć na dworze panują niskie temperatury a krety są w tym czasie o wiele mniej aktywne, warto już teraz rozważyć sposoby na odstraszenie szkodników, które uszkadzają system korzeniowy roślin. Jeśli zauważasz na swojej posesji nieestetyczne kopce i chcesz pozbyć się zwierząt wydrążających podziemne korytarze, wypróbuj tę metodę. Jest tania, prosta i humanitarna. Wystarczy zastosowanie odpowiednich zapachów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kopiec kreta

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wlej to do nory i zapomnij o problemie

Skutecznym sposobem na walkę z kretami są zapachy, które są dla nich drażniące. Mało kto wie, że szkodniki wręcz nie znoszą aromatu maślanki i serwatki, które wystarczy połączyć w proporcji 1:3. Jeśli masz w swoim ogrodzie nieestetyczne kopce, zalej otwory wejściowe pod każdym z nich gotową miksturą. Niechciani lokatorzy uciekną w popłochu, a posesja znów będzie zachwycać estetycznym wyglądem.

Domowy sposób na kreta. Wyczesz i włóż do nory, a zwierzęta uciekną w popłochu

Krety, podobnie jak kuny, nie tolerują też zapachów zwierząt, które są większe od nich i mogłyby je zaatakować. W tym przypadku świetnie sprawdzi się sierść psa lub kota, ale również i ludzkie włosy. Wystarczy zebrać pozostałości ze szczotki i włożyć do nory, a kret zmuszony do ucieczki zacznie szukać nowego miejsca na żer. 

Jak pozbyć się kreta raz na zawsze? Postaw na uprawę kilku roślin

W nierównej walce z kretami sprawdzą się również zapachy niektórych roślin. Warto uprawiać je w ogrodzie, a szkodniki będą omijać go szerokim łukiem. Mowa o czarnym bzie, szachownicy lekarskiej, wilczomleczu, bazylii, czosnku, narcyzie, komosie i aksamitku. Jeśli kret przebywający w twoim ogrodzie wyczuje zapach jednej lub kilku roślin, ucieknie gdzie pieprz rośnie i nie wróci.

Więcej o: