Ile kosztuje sanatorium prywatnie? Bez długich kolejek i skierowania. Miejsce wybierzesz samodzielnie

Wyjazdy na leczenie uzdrowiskowe cieszą się sporą popularnością, choć trzeba się uzbroić w sporą cierpliwość, by z wizyty skorzystać w ramach NFZ. Oczekiwanie trwa nawet dwa lata. Istnieje ułatwienie, które pomoże ominąć długie kolejki. Ile kosztuje sanatorium prywatnie?

Z leczenia uzdrowiskowego można skorzystać zarówno w ramach ubezpieczenia, a więc na NFZ, jak i prywatnie. Pierwsza opcja jest bardzo popularna, co niestety wiąże się z długą kolejką. Na wyjazd do sanatorium trzeba czekać od kilku do kilkunastu miesięcy. Zaletą wyjazdu prywatnego jest brak kolejek i możliwość wyboru miejsca. Nie ma też konieczności posiadania skierowania od lekarza. Niestety, ta możliwość sporo kosztuje.

Zobacz wideo Od 65 lat tworzą szczęśliwy związek. Pani Basia i pan Andrzej opowiedzieli nam o ich uczuciu. "Mówili, że nie pasujemy do siebie"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sanatorium prywatnie czy na NFZ? Tak możesz skrócić kolejkę

W Polsce można skorzystać z dwóch możliwości wyjazdu do sanatorium:

  • leczenie uzdrowiskowe na NFZ,
  • leczenie prywatne.

W pierwszej opcji kuracjusz płaci tylko za wyżywienie i zakwaterowanie zgodnie ze stawkami ustalanymi przez ministerstwo zdrowia. To pozwala zaoszczędzić, niestety konieczne jest skierowanie od lekarza, który oceni stan zdrowia, i spora cierpliwość, na wyjazd trzeba bowiem czekać nawet dwa lata. Wyjazd prywatny pozwala znacznie skrócić czas oczekiwania, nie jest też wymagane skierowanie. Wystarczy wybrać miejsce, termin i zarezerwować wizytę. Nie ma obaw, że lekarz może odmówić wyjazdu. Trzeba się jednak liczyć z większymi kosztami za leczenie uzdrowiskowe.

Dziecko influencerów wierzących w 'energię ze słońca' nie żyje. Rodzice to radykalni weganieDziecko influencerów nie żyje. Rodzice to radykalni weganie

Ile kosztuje sanatorium prywatnie? Cena zależy od wielu czynników

Za prywatny wyjazd od sanatorium trzeba zapłacić więcej. Kwota zależy od wielu czynników, przede wszystkim od miejsca, długości pobytu, terminu, liczby zabiegów oferowanych seniorom i standardu pokoju. W sezonie letnim, od maja do końca września, pobyty są droższe, niż zimą czy wczesną wiosną. W cenie zazwyczaj znajdują się zabiegi i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja).

Ile kosztuje sanatorium prywatnie? Jak można przeczytać na stronie polskiesanatoria.pl, ceny za pobyt w sanatorium wahają się od 125 zł za dobę do nawet 384 zł, w zależności od miejsca i liczby zabiegów. Przykładowo pobyt z zabiegami i wyżywieniem w Ciechocinku kosztuje od 140 zł za dobę. Najtańsze sanatorium w Busku-Zdroju oferuje pobyt 6-dniowy za 1650 zł. Za 10 dni w sanatorium w Sopocie w sezonie letnim (od czerwca do końca sierpnia) trzeba zapłacić 4550 zł. Z kolei turnus 14-dniowy w Rabce-Zdroju kosztuje od 2618 zł (w kwietniu) do 3806 zł (Od 24 czerwca do 19 sierpnia).

Mandat dla mieszkańców bloku. Czy można palić na balkonie?Mieszkasz w bloku? Za nieprzestrzeganie zasad grozi ci 500 zł mandatu

Jak zarezerwować pobyt w sanatorium prywatnie?

Wyjazd do sanatorium prywatnie możesz zorganizować samodzielnie. Wystarczy, że zarezerwujesz pobyt telefonicznie bezpośrednio w wybranym przez siebie ośrodku w określonym terminie. Możesz też skorzystać z formularzy rejestracyjnych na stronach uzdrowiska.

Więcej o: