Przestała usuwać wąsik i regulować brwi. Twierdzi, że teraz cieszy się ogromnym powodzeniem

Eldina Jaganjac z Danii postanowiła pokazać światu, że owłosienie na twarzy jest całkowicie normalne i nie warto przejmować się tym, jak patrzą na nas inni ludzie. Dunka szybko stała się inspiracją dla wielu kobiet na całym świecie.

Eldina Jaganjac mieszka w Kopenhadze i w tym roku kończy 33 lata. Dokładnie trzy lata temu postanowiła, że nie chce już dostosowywać się do oczekiwań otoczenia. Wówczas kobieta przestała usuwać wąsik i regulować brwi. Nie depiluje też reszty ciała. Z obecnej perspektywy uważa, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęła w swoim życiu. - Obecnie skupiam się na moich celach, a nie na tym, jak widzą mnie inni - wyznała. 

Zobacz wideo Ogi Ugonoh: Patrzę na ciało przez pryzmat systemowych wykluczeń i bycia czarnoskórą kobietą

"Nie czułam się komfortowo wychodząc z domu"

Jak wyznała Eldina, od kiedy nie usuwa owłosienia jest znacznie bardziej pewna siebie. Dzięki temu też zwiększyło się jej powodzenie u płci przeciwnej. Polepszył się także komfort jej życia. Wcześniej nie wyszłaby z domu bez wyregulowywanych brwi. Teraz ten czas może poświęcić na inne aktywności.

 
Podobnie jak wiele innych kobiet nauczyłam się kontrolować mój wygląd. Nie czułam się komfortowo wychodząc z domu, jeśli moje brwi były większe niż akceptowalny, mały rozmiar. Nie chodziłam na siłownię, dopóki moje nogi nie były idealnie wydepilowane

- zdradziła w jednym z wywiadów.

Inspirująca aktywistka

Kobieta aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Obecnie jej profil na Instagramie zgromadził już ponad 25 tys. obserwatorów. Dunka jest inspiracją dla wielu kobiet. W swoich postach przekonuje je, że wbrew temu, co wpajano im przez lata, nie muszą wstydzić się swojego owłosienia. 

 
Więcej o: