Dlaczego pies je trawę? Lepiej tego nie ignoruj

Dlaczego pies je trawę? W niektórych przypadkach spożywanie tej nietypowej "przekąski" może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem pupila.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Według badań blisko 80% psów je trawę. Z czego wynika to zachowanie? Odpowiedzi jest kilka. Czasami jest to kwestia zachcianek pupila, jednak w niektórych przypadkach może to być oznaka poważnych problemów ze zdrowiem.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

psy z włosami, maltańczyk Jak przeliczyć wiek psa na ludzkie lata? Zapomnij o mnożeniu przez 7

Dlaczego pies je trawę? Ten element diety to często kwestia zachcianek

Według behawiorystki i zoopsycholożki Sary Wacławik z portalu pethomer.com, większość psów po prostu lubi smak trawy. Tak samo, jak w przypadku ludzi, czasem nasze pupile mają zwykłą ochotę na przekąskę. Skubanie źdźbeł nie musi także oznaczać braków w diecie zwierzaka, czy głodu. Nawet jeśli dbamy o jego odżywianie, podając mu karmę z najwyższej półki, pies i tak zwykle będzie rozkoszował się smakiem zieleniny na spacerze. Nie oznacza to jednak, że należy kompletnie zignorować to zachowanie. Czasami, może oznaczać problemy ze zdrowiem pupila. 

Kot i tulipany Czy tulipany i goździki są trujące dla kota? Lista niebezpiecznych roślin

Czy jedzenie trawy przez psa może oznaczać problemy? Uważnie obserwuj to zachowanie

Choć zjadanie trawy zwykle wynika z zachcianek pupila, w niektórych przypadkach może być oznaką złego stanu jego zdrowia. Uważnie obserwuj zachowanie psa, po spożyciu zielonej przekąski. Czasami, czworonogi jedzą trawę w celu wywołania wymiotów. Ostre i suche źdźbła podrażniają ich gardło, przez co zmuszają się do zwracania posiłku. Jeśli zdarza się to sporadycznie, nie masz się o co martwić. Jest to całkowicie naturalny proces. W przypadku, w którym twój pies robi to regularnie, koniecznie zabierz go do weterynarza.

Jedzenie trawy może mieć jeszcze jedno znaczenie. Skubanie źdźbeł jest częstym zachowaniem zwierząt zmagających się z pasożytami. Trawa ma za zadanie w naturalny sposób pozbyć się niechcianych organizmów z przewodu pokarmowego. Jeśli podejrzewa, że twój pies mógł się nimi zarazić, skonsultuj się z weterynarzem.

Więcej o: