Jaka pogoda na Wielkanoc 2023? Synoptycy ostrzegają. Burze i nawet 3 stopnie na termometrach

Jaka pogoda na Wielkanoc? Choć do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, pojawiły się pierwsze wstępne prognozy, które nie nastrajają optymistycznie. Wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać, a Wielkanoc odbędzie się w deszczowej aurze.

Choć niedawno rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a przez kilka dni było naprawdę ciepło, tak teraz wróciła iście zimowa aura. Niemal w stu procentach sprawdza się powiedzenie "w marcu jak w garncu". Jaką pogodę przewidują synoptycy na nadchodzące święta, które przypadają na 9 i 10 kwietnia? Pojawiły się wstępne prognozy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Najbliższe dni to pogodowy misz-masz. Jaka pogoda na Wielkanoc nas czeka?

W tym tygodniu czeka nas pogodowy rollercoaster. Choć zaledwie kilka dni temu cieszyliśmy się wyjątkowo wiosenną i ciepłą aurą, teraz przyszło znaczne ochłodzenia, a wraz z nim opady deszczu i śniegu. Jak podaje IMGW, od środy znowu będzie cieplej, jednak tylko odrobinę. Możemy spodziewać się do 10 stopni na południowym zachodzie oraz -1°C na Podhalu. W czwartek oraz piątek temperatura może wzrosnąć od 2-6, do nawet 14 stopni, natomiast w weekend czeka nas kolejne ochłodzenie, tym razem jednak zdecydowanie mniej gwałtowne — w sobotę do 10-12 stopni, zaś w niedzielę do 7-8°C. Pojawiły się również wstępne prognozy na pogodę na Wielkanoc. Jak wyglądają?

Jaka pogoda na święta wielkanocne 2023? Szykuje się ochłodzenie

Według synoptyka z TVN Meteo Artura Chrzanowskiego, w Wielką Sobotę (8 kwietnia) możemy spodziewać się sporego zachmurzenia oraz opadów deszczu. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie temperatura wyniesie do 11 stopni Celsjusza, natomiast najzimniej na północnym wschodzie do 8 stopni Celsjusza. W centrum temperatura nie przekroczy 11 stopni.

Aleksandra Hamkało Ola Hamkało "przypadkowo przyłapana" w bieliźnie. "Forma na lato już jest"

9 kwietnia prezentuje się nieco gorzej, i chłodniej, gdyż temperatura będzie wahać się od 6 stopni na Podlasiu i Suwalszczyźnie, do zaledwie 10°C na Podkarpaciu. W centrum nie przekroczy 8°C. Co więcej, dzień będzie równie pochmurny i deszczowy, a na południu mogą pojawić się nawet burze.

Zatkany zlew Zamiast wyrzucać, wlej do zlewu. Zapomnisz o zatkanych rurach

Miłośników Śmigusa Dyngusa nie ucieszy wstępna prognoza na poniedziałek (10 kwietnia), który również będzie chłodny, pochmurny i deszczowy. W centrum termometry wskażą maksymalnie 6 stopni Celsjusza, natomiast na południowym wschodzie do 9 stopni. Najchłodniej będzie w rejonach północo-wschodnich, gdzie temperatura wyniesie zaledwie do 3°C. 

Podobne wstępne prognozy przedstawiło także IMGW. Wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pamiętajmy jednak, że prognozy długoterminowe są wstępne i mogą się zmienić.

Więcej o: