Kiedy będzie ciepło? Synoptycy nie mają wątpliwości. Czeka nas zmiana pogody

Kiedy będzie ciepło? Choć kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, początek tygodnia pokazał, że zima nie ma zamiaru odpuścić. Niemal w całym kraju pojawiły się opady śniegu oraz mróz. Z kolei środa była już słoneczna i cieplejsza. Czy wiosenna aura pozostanie z nami na dłużej?

Pogoda z ostatnich dni idealnie wpasowała się w powiedzenie "w marcu jak w garncu". O ile na początku tygodnia nie brakowało śniegu oraz mrozu, tak z kolejnymi dniami zrobiło się cieplej. Nie jest to jeszcze wymarzona, wiosenna pogoda, jednak niezwykle słoneczna środa sprawiła, że wiele osób zastanawia się, czy to koniec zimy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Kiedy będzie ciepło? W najbliższych dniach czeka nas wiosenna pogoda

Już w czwartek 30.03 na terenie całego kraju zrobi się odczuwalnie cieplej. W szczególności odczują to mieszkańcy Dolnego Śląska i Opolszczyzny, gdzie termometry wskażą nawet 18 stopni. Trochę chłodniej będzie na Suwalszczyźnie i Podhalu, gdzie temperatura wyniesie 6°C. Od zachodu pojawią się także opady deszczu. Dzień będzie pochmurny.

Doda zdradziła swój sposób na idealne rzęsy. To tusz za 16 zł! 'Nie ma lepszego' (zdjęcie ilustracyjne) Doda zdradziła swój sposób na idealne rzęsy. To tusz za 16 zł! "Nie ma lepszego"

W piątek również będzie pochmurno oraz deszczowo, jednak za dnia w całym kraju temperatura przekroczy 10 stopni. Na Dolnym Śląsku oraz w centrum wzrośnie nawet do 16°C. Najchłodniej będzie na Podhalu, około 6°C, dodatkowo w wysokich partiach gór spadnie śnieg.

Czy możemy liczyć na prawdziwą wiosnę? Synoptycy są zgodni

Niestety, synoptycy z IMGW są zgodni. Wraz z nadejściem weekendu temperatura zacznie spadać, powrócą także przymrozki. O ile sobota będzie jeszcze stosunkowo ciepła na południu, tak od niedzieli zrobi się odczuwalnie zimniej w całym kraju, a na początku kolejnego tygodnia temperatury w nocy mogą spaść nawet do -6°C. Będzie pochmurno, na południu i zachodzie pojawią się opady deszczu oraz śniegu. Oznacza to, że czeka nas chłodny początek kwietnia, a na stały powrót ciepłej pogody przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Jaka pogoda na Wielkanoc? Jaka pogoda na Wielkanoc? Synoptycy nie mają dobrych wieści

Jaka pogoda na Wielkanoc 2023? Wstępne prognozy nie nastrajają pozytywnie

Wiele osób zastanawia się, czy w tegoroczne święta wielkanocne będziemy mogli cieszyć się ciepłą pogodą. Niestety, wstępne prognozy pogody przewidują, że w tym czasie czeka nas spadek temperatury oraz opady deszczu, a na południu możliwe są nawet burze. Zdaniem synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego, temperatura 9.04 będzie wahać się od 6 do zaledwie 10°C. Z kolei 10.04 będzie jeszcze chłodniej, nawet od 3 do 9°C. Oczywiście należy mieć na uwadze, że są to prognozy wstępne, które mogą się jeszcze zmienić.

Więcej o: