Rób to codziennie, a brodzik będzie lśnić. Szybki i prosty trik pomoże ci utrzymać go w czystości

Brodzik prysznicowy to jeden z elementów łazienki, który najczęściej się brudzi. Korzystamy z niego codziennie, więc właściwa pielęgnacja jest w tym przypadku niezbędna. Pewien domowy trik pomoże ci na dobre uporać się z zanieczyszczeniami.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Na brodziku prysznicowym regularnie gromadzi się kamień oraz osad z mydła. Ciągłe otoczenie wilgoci może się przyczynić również do powstawania pleśni. Jeśli regularnie będziesz dbać o wygląd prysznica, już nigdy nie zaskoczy cię wizyta gości, a wieczorami będziesz się kąpać z przyjemnością. Istnieje pewien trik, dzięki któremu twój brodzik zawsze będzie wyglądać schludnie i czysto.

Zobacz wideo Jak się pozbyć kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Czym myć brodzik prysznicowy? Wyrób sobie jeden nawyk

Wszystko zależy od tego, z jakich materiałów jest wykonany brodzik. Jeśli jest akrylowy, unikaj preparatów z kwasem i szorowania powierzchni druciakiem. Może on porysować akryl, przez co w prysznicu zacznie się gromadzić jeszcze więcej brudu. Do czyszczenia brodzika prysznicowego najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry albo delikatna gąbeczka. Po każdej kąpieli przecieraj brodzik gąbką nasączoną mydłem lub szamponem. Spłucz powstałą pianę i wytrzyj powierzchnię. Do czyszczenia brodzika ceramicznego spokojnie możesz użyć specjalnych detergentów, gdyż jest on bardziej wytrzymały niż brodzik akrylowy.

Jak pozbyć się kamienia z brodzika? Pomoże domowa mieszanka

Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć łazienkę. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu pleśni i grzybów w kabinie prysznicowej. Jeśli twój brodzik jest bardzo zanieczyszczony, wyczyść go za pomocą pasty z sody oczyszczonej i wody. Taka mieszanka usunie zarówno pleśń, jak i kamień. Wymieszaj wodę z sodą w proporcji 1:1. Powstałą papkę nałóż na miejsca z kamieniem i pozostaw na noc. Rano wyczyść brodzik gąbeczką i spłucz. Tak powstałą miksturę z powodzeniem możesz wykorzystać również do czyszczenia odpływu brodzika.

Więcej o: