Ostrołęka. Policjantka przeklejała ceny buraków na pomidory. "Została zatrzymana"

Jak informuje portal RMF24 policjantka z elitarnego Wydziału Techniki Operacyjnej stołecznej policji jest podejrzana o oszustwo w supermarkecie. Ochrona sklepu twierdzi, że kobieta przeklejała metki z cenami na warzywach.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Do zdarzenia doszło w weekend w supermarkecie w Ostrołęce. Ochrona miała zauważyć, że kobieta, która robi zakupy na stoisku z warzywami, przekleja metki z buraków na pomidory malinowe. W ten sposób mogła zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Na miejsce wezwano policję i wtedy okazało się, że zatrzymana jest policjantką z 16-letnim stażem służby.

Zobacz wideo Wiemy gdzie Ewa Kasprzyk weźmie ślub i kto go udzieli "ksiądz jest afrykanistą"

Policjantka przeklejała ceny buraków na pomidory

Jak przekazuje RMF FM, sprawą zajmuje się Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Policja przestrzega, że "zgodnie z polskim prawem tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadza się w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru". Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Coraz więcej kradzieży w sklepach

Policyjne statystyki pokazują, że w ubiegłym roku było o 31 proc. więcej kradzieży w sklepach niż w latach ubiegłych. Według ekspertów powodem wzrastającej liczby wykroczeń jest wysoka inflacja i ubożenie społeczeństwa.

"Problem najbardziej odczuwa branża spożywcza. Z powodu inflacji podstawowe produkty tak podrożały, że wiele osób znalazło się w sytuacji, której konsekwencją są kradzieże. Najczęściej dotyczą one art. tłuszczowych, nabiału i wędlin. Chętnie kradzione są też alkohole, zwłaszcza te droższe. Drogerie również wyraźnie borykają się z kradzieżami, głównie drogich kosmetyków " - tłumaczył w rozmowie z dlahandlu.pl Łukasz Grzesik, ekspert ds. zapobiegania kradzieżom sklepowym

Więcej o: