inflacja

 • W wieku 30 lat wróciła do rodziców. 'To potwornie frustrujące. Tak nie powinno wyglądać życie osoby dorosłej'

  W wieku 30 lat wróciła do rodziców. "To potwornie frustrujące. Tak nie powinno wyglądać życie osoby dorosłej"

  Dorośli ludzie nie powinni mieszkać ze swoimi rodzicami. Nawet jeśli mają dobre relacje, to stają się one po prostu zbyt partnerskie, gdzie zaczynacie polegać na sobie nawzajem, jak na swoim partnerze. Wymieniacie się obowiązkami typu gotowanie czy prace w ogródku. Codziennie zdajecie sobie relacje z całego dnia itp., a takie rzeczy powinno się dzielić ze swoim partnerem, a rodzicem - pisze Alicja w liście, nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • Rośnie liczba kradzieży? Ze sklepów znika m.in. masło. 'Ludzie nie będą mieć na chleb'

  Rośnie liczba kradzieży? Ze sklepów znika m.in. masło. "Ludzie nie będą mieć na chleb"

  Pomijając fakt, że w ostatnim czasie odnotowano zwiększoną liczbę włamań do mieszkań - z których głównie znikają biżuteria, pieniądze i sprzęt elektroniczny, mamy również do czynienia z plagą kradzieży w sklepach. Z piwnic w blokach natomiast złodzieje najczęściej wyprowadzają rowery i wszelkiej maści sprzęt sportowy.

  Joanna Zaremba
 • Gotuje zupy i za darmo rozdaje potrzebującym. 'Ludzie po prostu nie mają co jeść'

  Gotuje zupy i za darmo rozdaje potrzebującym. "Ludzie po prostu nie mają co jeść"

  Asia zaczęła swoją akcję na początku pandemii, ale szybko się okazało, że wraz z postępującą drożyzną i inflacją, potrzebujących - oraz głodnych - jest coraz więcej. - W XXI wieku ludzie po prostu nie mają co jeść - mówi w rozmowie z kobieta.gazeta.pl mieszkanka Krosna na Podkarpaciu i założycielka projektu "Zupodobro". Asia od dwóch lat gotuje u siebie w domu zupy i rozdaje je zupełnie za darmo wszystkim tym, którzy ich potrzebują. I podkreśla: zgłosić się do niej może dosłownie każdy. - I nie musisz się z niczego tłumaczyć - dodaje.

  Joanna Zaremba
 • Poszła do sklepu po dokładnie takie same produkty, jak rok temu. Różnica szokuje. 'Chcę żyć w normalnym kraju'
 • Mikroprzestrzeń za prawie 3 tysiące złotych. 'Widziałam takie rudery, że można się załamać'

  Mikroprzestrzeń za prawie 3 tysiące złotych. "Widziałam takie rudery, że można się załamać"

  Mikroprzestrzenie i kawalerki za prawie 3 tysiące złotych? Niestety, na rynku nieruchomości to nierzadko teraz norma. Ci, którzy obecnie szukają mieszkania na wynajem, muszą mierzyć się z tym, że ceny znacząco wzrosły. Często nieadekwatnie do metrażu i standardu oferowanego lokalu. Właściciele mieszkań wykorzystują w ten sposób inflację - nie mają wątpliwości nasi rozmówcy.

  Joanna Zaremba
 • Życie w mikrokawalerce to ogromne wyzwanie. 'Kuchnia i łazienka na jednej przestrzeni'
 • Dzięki tej ukrytej funkcji w grzejniku zaoszczędzisz pieniądze. Większość osób jej nie zna!
 • Dopłaty do ogrzewania mieszkań wynoszą prawie 4 tys. zł. Wiemy, kto może wnioskować o to świadczenie
 • Ich piosenka o kryzysie mieszkaniowym opanowała TikToka. 'Zrobiliśmy ją w 15 minut'

  Ich piosenka o kryzysie mieszkaniowym opanowała TikToka. "Zrobiliśmy ją w 15 minut"

  Piosenka o kryzysie mieszkaniowym w Krakowie robi furorę na TikToku. Humorystyczny i trafnie opisujący rzeczywistość utwór skomponowali i zaśpiewali studenci, m.in. krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych - Zuzanna Piwowar i Piotr "Jaszczur" Śniegula. W rozmowie z kobieta.gazeta.pl opowiadają o tym, co natchnęło ich do stworzenia viralowego wideo, czym zajmują się na co dzień, jaką sztukę tworzą i co sądzą na temat sytuacji młodych ludzi - na rynku mieszkaniowym, ale nie tylko. - Ludzie przybili sobie piątkę i powiedzieli: też tak mam - opowiadają o reakcjach internautów artyści.

  Joanna Zaremba
 • Kredyty hipoteczne miażdżą Polki. '89 procent moich zarobków to raty'

  Kredyty hipoteczne miażdżą Polki. "89 procent moich zarobków to raty"

  - Mam zerowe zaufanie do Adama Glapińskiego i rządzących. Czuję się wręcz obrażona kolejnymi oświadczeniami. Odnoszę wrażenie, że jesteśmy traktowani jak idioci, którzy połkną wszystko. Jestem też zła na siebie, że nie zareagowałam w odpowiednim momencie. Dziś nie mam już z czego ciąć wydatków - mówi Małgorzata z Warszawy. Rata jej kredytu to aktualnie 4400 zł. Zarabia 5000 zł.

  Ewa Walas
Więcej o:

inflacja