inflacja

 • Mariusz z 'Googglebox' pokazał ceny na jarmarku świątecznym w Krakowie. 'Czy w pajdzie są płatki złota?'
 • Ile w tym roku zapłacimy za karpia na święta? Ekspert podał konkretną cenę
 • Takich podwyżek nie było od 25 lat! W 2024 roku Polacy będą musieli zapłacić rekordowe stawki
 • Afera kalafiorowa w supermarkecie. 'Niech mnie nazywają Grażyną'

  Afera kalafiorowa w supermarkecie. "Niech mnie nazywają Grażyną"

  Ceny warzyw w 2023 roku biją absolutne rekordy. Nic więc dziwnego, że konsumenci starają oszczędzać na zakupach spożywczych na wszelkie sposoby. Z nieprzyjemną sytuacją miała do czynienia jedna z mieszkanek Bydgoszczy, która przeżyła szok w Biedronce. "Niech mnie nazywają Grażyną, ale na następne zakupy zabieram nóż" - napisała w liście do "Gazety Pomorskiej".

  Joanna Zaremba
 • 'Jesteśmy dwa lata po ślubie. Nie stać nas ani na kredyt, ani na dziecko. Życie to wegetacja'

  "Jesteśmy dwa lata po ślubie. Nie stać nas ani na kredyt, ani na dziecko. Życie to wegetacja"

  "Myślałam, że dorosłość będzie zdecydowanie łatwiejsza. Jesteśmy dwa lata po ślubie. W organizacji wymarzonego dnia w dużej mierze pomogli nam rodzice. Koszty były spore, ale wtedy się tak o tym nie myślało, jak wsparcie leciało niemal z każdej strony. Teraz kiedy na horyzoncie pojawia się zakup pierwszego mieszkania, myśli o dziecku i chęć podróżowania, to zamiast entuzjazmu, na twarzach rysuje się jedynie przerażenie."

  Magdalena Wróbel
 • 'Wydałam na wesele 150 tys. zł. Nie żałuję ani złotówki. Mam co opowiadać dzieciom'

  "Wydałam na wesele 150 tys. zł. Nie żałuję ani złotówki. Mam co opowiadać dzieciom"

  Choć inflacja szaleje, to branża ślubna wciąż w rozkwicie. Pary młode nie ukrywają, że jest ciężko, jednak realizują swoje plany wesele i organizują wesela z pompą. Jedna z tegorocznych panien młodych opowiedziała o kosztach weselnych. Zdradziła, że jej wesele kosztowało grubo ponad 150 tys. zł. - Niestety, taka jest rzeczywistość, jednak to, co przeżyliśmy już na zawsze zostanie w naszych sercach - podkreśla.

  Magdalena Wróbel
 • 'Moja emerytura wynosi 1700 zł na rękę. Za same leki co miesiąc płacę 650 zł. Jak żyć?'

  "Moja emerytura wynosi 1700 zł na rękę. Za same leki co miesiąc płacę 650 zł. Jak żyć?"

  "Jestem chyba jedną z niewielu staruszek, której nie podobają się rządy obecnej partii. Widzę, że nam dają, bo, a to trzynasta emerytura, a to czternasta, jednak w tym wszystkim pieniądze nie są najważniejsze. Zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby mi nie dali, to nie miałabym z czego żyć. Jednak patrząc na ceny i standard życia, to chyba jeszcze nigdy nie było tak źle. Wiem co mówią, bo żyję w Polsce już prawie osiemdziesiąt lat. Moja emerytura wynosi 1700 zł na rękę. Za same leki co miesiąc płacę 650 zł. Jak żyć? To pytanie zadaję sobie praktycznie codziennie."

  Magdalena Wróbel
 • Polacy będą zarabiać średnio 10 tys. zł? Wszystko pięknie, tylko premier o czymś nie wspomniał
 • 'Nie stać mnie na wakacje all-inclusive ze znajomymi. Wstyd mi przed nimi'

  "Nie stać mnie na wakacje all-inclusive ze znajomymi. Wstyd mi przed nimi"

  - Nie stać mnie na wakacje all-inclusive ze znajomymi. Wstyd mi przed nimi, bo każdy myśli, że skoro stać mnie na drogie studia, to i na wycieczkę do Turcji też znajdę pieniądze. Nie pracowałam po maturze, bo opiekowałam się chorą babcią. Boję się odmówić, bo zaraz zaczną snuć teorie, że kłamię. A co jeśli nie pojadę i powiedzą, że jestem nudna? - pyta Ewa w liście do redakcji, przyznając, że nie chce tracić przyjaciół, ale teraz ma inne priorytety.

  Magdalena Gryc
 • Polakom trudno w to uwierzyć. Czesi szturmują polskie sklepy. 'Zaparło mi dech'

  Polakom trudno w to uwierzyć. Czesi szturmują polskie sklepy. "Zaparło mi dech"

  - Zakupy w polskim supermarkecie są dla Czechów tańsze o ponad jedną piątą. Największe różnice w cenach odnotowano w przypadku nabiału, pieczywa oraz mięsa. W Czechach tańsze niż w Polsce było jedynie piwo - informował w marcu czeski portal internetowy Seznam Zpravy. Jak się okazuje, od tego momentu niewiele się zmieniło.

  Wiktoria Szydło
Więcej o:

inflacja