Czy myć włosy przed farbowaniem? Przed koloryzacją pamiętaj o 4 rzeczach. Inaczej zaszkodzisz pasmom

Czy myć włosy przed farbowaniem? Przed wizytą u fryzjera to pytanie zadaje sobie wiele z nas. Podpowiadamy, co należy wiedzieć przed koloryzacją włosów oraz obalamy mity dotyczące tego zabiegu.

Czy typ włosów ma znaczenie podczas farbowania? Czy należy obciąć włosy przed, czy po koloryzacji? Sprawdzamy mity dotyczące farbowania włosów zarówno w domu, jak i u fryzjera. Sprawdź, czy myć włosy przed farbowaniem i dlaczego tak ważne jest zastosowanie odżywki załączonej w opakowaniu farby. 

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Czy myć włosy przed farbowaniem? Możesz narazić je na uszkodzenia

To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Jeśli zastanawiasz się nad wizytą u fryzjera albo chcesz farbować kosmyki w domu, musisz wiedzieć, że przed koloryzacją nie powinnyśmy myć włosów. Woda i szampon zmyje brud i wyczyści nasze włosy, ale także spłucze z nich ochronne sebum, a pozbawione naturalnej ochrony włosy będą bardziej podatne na uszkodzenia i wysuszenie. Jeśli planujemy farbowanie, zrezygnujmy z mycia włosów przynajmniej na 12 do 24 godzin przed zabiegiem. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego po koloryzacji należy użyć specjalnej odżywki? Zawiera ona specjalne substancje, które utrwalą kolor 

Po wykonaniu koloryzacji spłukujemy farbę i nie myjemy włosów szamponem, a nakładamy odżywkę. W salonie fryzjerskim preparat dobierze nam fryzjer, a jeśli wykonujemy zabieg w domu, pamiętajmy, aby zastosować odżywkę dołączoną do opakowania. Dlaczego to takie ważne? Otóż znajdująca się z farbą odżywka ma specjalny skład, który nie tylko odżywi i wzmocni włosy po koloryzacji, ale także nada im połysku. 

  • Jeśli farbujemy włosy w domu, warto obciąć je przed koloryzacją. Włosy tniemy na mokro, więc możemy spłukać z nich naturalne olejki.
  • Niezwykle istotny podczas zabiegu jest też typ naszych włosów. Grubsze i dłuższe włosy potrzebują więcej czasu, aby złapać kolor. Cienkie i rzadkie szybciej wchłoną substancje i łatwiej się farbują, przez co należy pilnować, aby nie trzymać na głowie farby zbyt długo, gdyż możemy zaszkodzić pasmom. 
Więcej o: