Jak myć truskawki? Sama woda nie wystarczy. Dodaj do niej jeden składnik

Niewiele osób wie, jak myć truskawki. Niektórzy jedzą je prosto z krzaczka, a inni opłukują tylko pod bieżącą wodą. Okazuje się, że to nie wystarczy, by pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń oraz oprysków. Zobacz, co należy zrobić, żeby naprawdę dokładnie doczyścić owoce.

Zwykle gdy chcemy umyć owoce lub warzywa, dokładnie płuczemy je pod bieżącą wodą. Niestety to nie wystarcza, by pozbyć się z ich powierzchni wszystkich zabrudzeń, resztek oprysków, nawozów lub innych substancji, które mogły się na nich znaleźć. Nie potrzebujesz też sięgać po specjalne płyny do mycia owoców lub warzyw. Wystarczy jedna rzecz z kuchni, by były idealnie czyste.

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak myć truskawki? Zamiast płukać pod strumieniem wody, zrób jedną rzecz

Caroline, użytkowniczka TikToka z profilu @neat.caroline dzieli się sprytnymi domowymi trikami, które ułatwiają codzienność. W jednym z materiałów przedstawiła świetny sposób na umycie truskawek. Sprawia on, że pozbywamy się z owoców wszelkich zabrudzeń. Na litr wody wykorzystuje łyżeczkę sody oczyszczonej. Składniki dokładnie ze sobą łączy, a następnie wkłada do miski truskawki, które powinny moczyć się przez pięć do dziesięciu minut. Po tym czasie należy je dokładnie opłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć na ręczniku papierowym. 

Filmik na TikToku obejrzano ponad 463 tysiące razy, a w sekcji komentarzy pozostawiono wiele słów na jego temat. Niektórzy podzielili się własnymi sposobami na dokładne mycie truskawek, a inni przekonywali, że czyszczenie owoców za pomocą samej wody powinno wystarczyć. Znaleźli się również tacy, którzy w ogóle nie myją truskawek, lecz jedzą je prosto z krzaka.

Nigdy nie wiedziałam, że muszę użyć sody oczyszczonej i je namoczyć.
Zamiast tego dodaję biały ocet. Powiedziano mi, że to działa.
Dziękuję, że się tym podzieliłaś!

Co zamiast sody? Możesz wykorzystać inny składnik z kuchni

Do mycia truskawek nie musisz wykorzystywać jedynie sody oczyszczonej. Niektórzy stosują inny trik, choć równie skuteczny. Zamiast proszku, dodają do wody odrobinę octu jabłkowego. Należy postępować dokładnie tak samo, jak w przypadku sody. Owoce umieszczamy w misce z mieszanką i pozostawiamy na około pięć minut do namoczenia. Po tym czasie należy opłukać je pod zimną, bieżącą wodą i wysuszyć na ręczniku papierowym. Nie trzeba się jednak obawiać, że zapach octu przejdzie na truskawki. Ani smak, ani aromat owoców nie ulegnie zmianie.

Więcej o: