"Nie popieram, bo nie mam dzieci". Młodzi Polacy dosadnie o programie 800 plus

Temat 800 plus od kilku tygodni wzbudza ogromne emocje i wywołuj zagorzałe dyskusje. A co na ten temat mają do powiedzenia młodzi Polacy? Nasza dziennikarka poruszyła tę kwestię w rozmowach z uczestnikami konferencji "Stan młodych".

14 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja "Stan młodych" organizowana przez fundację Ważne Sprawy. Jej uczestnicy rozmawiali między innymi na temat wartości w gospodarce, edukacji i polityce społecznej. Nasza dziennikarka Karolina Sobocińska porozmawiała z uczestnikami konferencji na temat najbardziej palących problemów społecznych. Całą rozmowę możecie obejrzeć tutaj: 

Zobacz wideo Co młodzi Polacy myślą o 800 plus?

Co młodzi Polacy myślą o 800 plus?

Nasza dziennikarka poruszyła też temat 800 plus. Co mieli do powiedzenia jej rozmówcy? - Pomysł pewnie nie jest zły, ale jak zwykle liczą się wykonanie i szczegóły. [...] Teraz ja płacę na kogoś, ale może te dzieci będą płaciły na moją emeryturę. Tak się żyje w społeczeństwie - powiedział jeden z mężczyzn. Natomiast inna rozmówczyni stwierdziła, że jej zdaniem 500 plus powinno być dostosowywane do inflacji. - Z tego, co wiem, to ten program w swojej początkowej fazie pozwolił wielu osobom wyjść z biedy - powiedziała. 

"Nie jestem fanem tej podwyżki"

Kolejna osoba zwróciła uwagę na jeszcze inny problem. - Sama idea nie jest najgorsza, jednak często spotyka się sytuacje, w których korzystają z tego rodziny, które jak najbardziej stać na utrzymanie i które starają się wzbogacić się na swoich własnych dzieciach. [...] Nie wszyscy są na tyle potrzebujący, żeby z tego korzystać - stwierdziła inna rozmówczyni Karoliny Sobocińskiej. 

Wypowiedział się także mężczyzna, który nie jest fanem tego typu rozwiązań socjalnych. - Ja nie popieram tego programu, ponieważ dzieci nie mam. Jestem poniżej 26. roku życia, więc podatku dochodowego też nie płacę, więc nie jestem też osobą, która to finansuje. Ogólnie rzecz biorąc nie jestem też fanem tej podwyżki, ponieważ, gdy raz podniesiemy, to będziemy musieli podnosić już zawsze - podsumował. 

Więcej o: