"Tylko dziewice mogą iść do ślubu w białej sukience i w białym welonie!"

Sezon weselny w pełni, a wraz z nim coroczna dyskusja na temat zakładania na tę okazję białych kreacji. Pod jednym z naszych postów zawiązała się dyskusja. Poruszono nie tylko temat gości, lecz także panien młodych: "Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że to może być problem".

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

W Polsce założenie białej kreacji na weselę będąc gościem jest jest nie do pomyślenia. To samo tyczy się również koloru czarnego, który w naszej kulturze kojarzy się z żałobą. Biel z kolei "zarezerwowana jest" dla panny młodej. Do niedawna nie było w tym temacie dyskusji, jednak w ostatnich latach, coraz więcej osób nie widzi problemu, by na czyimś weselu pojawić się w białej sukience.

Zobacz wideo Ile wypada dawać do koperty na wesele?

Biała sukienka na ślub i wesele? "Tylko wredne kuzynki, koleżanki czy teściowe na nie swoje wesele idą w białych sukienkach"

- Gdyby jakaś kobieta założyła białą sukienkę na mój ślub, to wyrzuciłabym ją z imprezy - napisała  jedna z internautek pod filmem zamieszczonym na instagramowym profilu kobieta.gazeta.pl. Tekst z tym wideo wywołał także sporą dyskusję na naszym facebookowym fanpage'u.

Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że to może być problem, a już zwracanie komuś uwagi, że się ubrał niezgodnie z moimi oczekiwaniami jest totalną abstrakcją
Biały kolor zawsze był zarezerwowany dla panny młodej. Są jednak ludzie, którzy na siłę lubią komplikować życie i stwarzać problemy
Trzymajmy się zasad, a nie będzie problemów
Jakich zasad? Nie ogarniam tego, biały dla panny młodej bo co? Bo jakiś przesąd?
Każdy powinien iść jak ma ochotę
W tym wyjątkowym dniu biel jest zarezerwowana dla Pani młodej
Tylko wredne kuzynki, koleżanki czy teściowe na nie swoje wesele idą w białych sukienkach

- piszą internautki. Jedna z osób postanowiła również odnieść się do noszenia bieli przez pannę młodą. - Tylko dziewice mogą iść do ślubu w białej sukience i w białym welonie! - twierdzi.

Więcej o: