Tak teraz kradną telefony. Używają metody "na bobra"

Okazuje się, że kreatywność niektórych złodziei bywa naprawdę zaskakująca, a sposoby, jakie wykorzystują, co najmniej osobliwe. Przekonali się o tym pracownicy jednego ze sklepów z telefonami. W jaki sposób zabezpieczyć urządzenie, by nie zostało skradzione?

Dziś wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez telefonu. Urządzenia służą nam nie tylko do kontaktu z bliskimi, ale w wielu różnych aspektach zastępują nawet komputery. Niestety często się zdarza, że padają łupem złodziei. Jak je zabezpieczyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niezwykłe, oryginalne, ale niepraktyczne. Te telefony miały nas zachwycić, ale okazały się klapą [TOPtech]

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą? O tym pamiętaj

Choć kradzież metodą "na bobra" miała miejsce w sklepie, nie brakuje sytuacji, kiedy złodziej może pozbawić cię telefonu także na ulicy. Ponieważ nierzadko korzystamy z nich również by płacić zbliżeniowo oraz jesteśmy automatycznie zalogowani do wielu aplikacji, warto odpowiednio się zabezpieczyć przed tego typu zdarzeniem. O czym warto pamiętać?

  • Unikaj trzymania telefonu "na widoku", czyli w kieszeni spodni, kurtki, otwartej torbie czy plecaku, bądź zostawiania go na stoliku.
  • Ustaw blokadę telefonu w postaci hasła, kodu PIN czy odcisku palca. 
  • Spisz numer IMEI, który jest indywidualny dla każdego telefonu. 
  • Zainstaluj sprawdzone aplikacje: antykradzieżowe, ułatwiające namierzanie zgubionego bądź skradzionego urządzenia, oraz takie, które go zablokują w razie potrzeby. Dzięki temu złodziej nie dostanie się do twoich danych, w tym również płatniczych.

Tak naprawdę wystarczy wprowadzić proste czynności, które pomogą ci znacznie zmniejszyć ryzyko, że twoje urządzenie, a wraz z nim dane osobowe, zostaną skradzione. Oczywiście nie można również zapomnieć o ostrożności.

Poszła do sklepu, by ukraść telefon. Dokonała tego... zębami

O tym, że każdy może paść ofiarą złodzieja, przekonali się pracownicy pewnego sklepu z telefonami w Chinach. Jak podaje portal antyweb.pl, doszło w nim do kuriozalnej sytuacji. Jedna z klientek postanowiła ukraść drogiego smartfona metodą żartobliwie nazwaną "na bobra". Mimo że model był zabezpieczony specjalną linką, a ona nie miała przy sobie noża czy innego sprzętu, którego mogłaby użyć, postanowiła poradzić sobie w inny sposób. Kamery uwieczniły, jak samymi zębami przegryza zabezpieczenie, a następnie chowa telefon do torby i wychodzi ze sklepu.

Nagranie z zaskakującej kradzieży zostało opublikowane na X (dawniej Twitter). Kobieta została złapana przez policję pół godziny po spektakularnej akcji. Wszystko wskazuje na to, że nikt ze sklepu nie zauważył, jak przegryza linkę, dlatego na reakcję trzeba było poczekać. Co więcej, fakt, że dokonała tego wyłącznie z pomocą zębów, może świadczyć o tym, że nie była ona zbyt dobrej jakości. 

Więcej o: