W PRL-u były niczym Chanel no. 5. Te perfumy wciąż możesz kupić i to już od 5,49 zł

Niektóre perfumy z PRL-u są popularne także dziś. Co więcej, za oryginalne flakoniki sprzed lat kolekcjonerzy są w stanie zapłacić naprawdę wiele. Które z perfum dostępnych w okresie PRL-u były obiektem pożądania kobiet?

Dziś niemal każdy zna charakterystyczny zapach perfum Chanel no. 5. Według legendy powstały one dzięki rewolucji październikowej oraz pomyłce laboranta. Niezależnie od tego, czy jest to prawdą, faktem jest, że obecnie są one jednymi z najpopularniejszych perfum dla kobiet. Mimo że niegdyś nie było takiego wyboru, także w czasach PRL-u panie miały swoje ulubione zapachy, które przypominały kultową Chanel. Po wiele z nich z rozrzewnieniem sięgają także dziś. O jakich mowa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dobierać perfumy, żeby uwodzić?

Natura: perfumy Być może zyskały grono wielbicielek. Producent wypuścił kilka wersji zapachowych

Perfumy Być może zamknięte w czasach PRL-u cieszyły się ogromną popularnością. Można było je dostać w Pewexie, bądź w kioskach i występowały w kilku wariantach zapachowych, które na myśl miały przywodzić wielkie miasta. Początkowo powstał Paryż pachnący bergamotką, brzoskwinią, drzewem sandałowym, paczulą i jaśminem. Później firma Pollena wypuściła także m.in. Tokio, Londyn, Rzym i Nowy Jork. 

Perfumy Być może, zapach Paris z drogerii NaturaPerfumy Być może, zapach Paris z drogerii Natura drogerienatura.pl

Miraculum: mocny zapach ukryty w kobaltowej buteleczce. Pani Walewska do dziś cieszy się popularnością

Kolejnym charakterystycznym zapachem dla okresu PRL-u, który do dziś cieszy się popularnością, były perfumy Pani Walewskiej. Skryte w szykownej, kobaltowej buteleczce ze złotym zamknięciem wyglądały niezwykle elegancko. Choć po pierwszym psiknięciu mogły delikatnie drażnić, już po chwili robiły się znacznie delikatniejsze i kwiatowe.

Perfumy Pani WalewskaPerfumy Pani Walewska miraculum.pl

Główne skrzypce w ich zapachu gra tajemniczo brzmiący galbanum, który na myśl przywodzi sosnowe igły, żywicę oraz cytrusy. Kwiatowe serce składa się z hiacyntu, zaś szyku dodaje mu białe piżmo i drzewo sandałowe. To idealne perfumy dla eleganckich kobiet, które wiedzą, czego chcą od życia.

EZebra: ponadczasowe perfumy Kobako od Bourjois. Dla silnych i zdecydowanych kobiet

Woda toaletowa Kobako od Bourjois w czasach PRL-u była obiektem pożądania niemal każdej kobiety. Co ciekawe, ten wyjątkowy, orientalny zapach w 1936 roku stworzył Ernest Beaux, który przez lata pracował w domu mody Chanel, gdzie m.in. wykreował wcześniej wspomniane perfumy Chanel no. 5.

Woda toaletowa Kobako od BourjoisWoda toaletowa Kobako od Bourjois Screen z ezebra.pl

Kobako, co z japońskiego oznacza puzderko bądź szkatułkę, to mocny, elegancki, niemal drapieżny zapach, w którym główne nuty grają modne niegdyś aldehydy, oraz cytrusy i cynamon. Serce perfum zdecydowanie należy do kwiatów, gdyż wyczujesz w nim irysa, różę, jaśmin i magnolię. Jeśli zaś chodzi o nuty bazy, są to: piżmo, bursztyn, cyweta. Taka mieszanka sprawia, że perfumy te idealnie nadadzą się dla pewnych siebie i zdecydowanych kobiet.

Więcej o: