Wsiadł do autobusu, którym uczennice jechały do szkoły. "Może spędzić 12 lat w więzieniu"

O ataku, którego dopuścił się wobec małoletniej uczennicy nieznajomy 53-latek, poinformował dziennik Fakt.pl. Dziewczynka z miejscowości Swarzędz (woj. wielkopolskie) jechała autobusem do szkoły w Poznaniu. W pewnym momencie do pojazdu wsiadł mężczyzna, który usiadł tuż obok dziewcząt i zaczął nachalnie wpatrywać się w jedną z nich.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Mężczyzna sięgnął nastolatce pod spódnicę i zrobił zdjęcie. Został aresztowany

Jak informuje "Fakt", incydent miał miejsce z samego rana w czwartek, 21 września 2023 roku. Uczennica i jej koleżanka jechały do szkoły autobusem miejskim, który kursował pomiędzy Swarzędzem a Poznaniem. Na jednym z przystanków do pojazdu wsiadł 53-letni mężczyzna i natychmiast zajął miejsce obok małoletnich dziewcząt, długo i nachalnie wpatrując się w jedną z nich. Jak wynika z późniejszej relacji dziewczynki, która doświadczyła napaści, po chwili zaczął nerwowo i podejrzanie kręcić się na siedzeniu.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że kiedy dziewczynka jechała wraz z koleżanką porannym autobusem miejskim ze Swarzędza do szkoły w Poznaniu, na jednym z przystanków dosiadł się do nich nieznany im mężczyzna. W pewnym momencie, w trakcie jazdy, sprawca z premedytacją wykorzystał sytuację i zapozorował przechylenie się w kierunku jednej z dziewczynek, aby doprowadzić do kontaktu fizycznego. Po tym zdarzeniu wyszedł z pojazdu

- powiedziała mł. asp. Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej komendy miejskiej, cytowana przez serwis. Uczennica od razu poinformowała o wszystkim swoją matkę. Ta zawiadomiła policję w Swarzędzu, a funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego napastnika już następnego dnia. Przebywał on wtedy w Poznaniu.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut "dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej". Decyzją sądu zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Molestowanie w miejscach publicznych. Szokujące badania

Przypomnijmy, że molestowanie w miejscach publicznych to problem wciąż bardzo powszechny. Jego ofiarą padają nie tylko dorosłe kobiety, ale również osoby nieletnie. W Polsce aż 84 procent kobiet doświadczyło molestowania w miejscach publicznych. Dane te znamy dzięki badaniu przeprowadzonym przez Ipsos na zlecenie L'Oréal Paris. We wrześniu 2022 roku firma ta, wraz z Fundacją Right To Be, wystartowały z akcją "Stand Up. Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych!". Polskimi partnerami akcji były Centrum Praw Kobiet i redakcja "Wysokich Obcasów" Gazety Wyborczej.

Przemoc wobec kobiet przybiera różne formy. Padłaś ofiarą przemocy? To miejsca, w których możesz uzyskać pomoc:

Jeżeli ty lub bliska ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej i innej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji TUTAJ.

Pomoc telefoniczną oraz mailową kobietom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych świadczy także Centrum Praw Kobiet. Przeznaczona jest dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują natychmiastowego interwencyjnego wsparcia, a także dla tych, które chcą skorzystać z bezpiecznego schronienia w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Warszawie. Konsultantki wysłuchują, wspierają, podejmują interwencję oraz udzielają informacji w sytuacjach związanych w szczególności z różnymi formami przemocy wobec kobiet. Telefon interwencyjny (całodobowy) 600 070 717. Więcej informacji na stronie: https://cpk.org.pl/.

Źródło: Fakt.pl/Kobieta.gazeta.pl

Więcej o: