Przez 7 dni leżał zamknięty w trumnie pochowanej w ziemi. W środku umieścił kamerę. "Dziwne uczucie"

Jimmy Donaldson to 25-letni amerykański youtuber. Publikuje filmy jako MrBeast i jest największym indywidualnym twórcą na YouTube. Ostatnio postanowił spędzić tydzień w trumnie zakopanej 9 tonami ziemi.

MrBeast założył kanał na Youtube w 2012 roku. Miał wtedy 14 lat i nagrywał materiały dotyczące gry Minecraft. Z biegiem czasu i wraz z rosnącą popularnością tematyka filmów Donaldsona zaczęła się zmieniać. Za cel obrał sobie robienie różnych wyzwań. 18 listopada postanowił opublikować efekty jednego z nich. Chodziło o spędzenie 7 dni w trumnie pod ziemią.

Zobacz wideo "Przerwa na kawę" z Olą Nowak. Czy youtuberzy rzeczywiście zarabiają miliony?

MrBeast. Youtuber spędził w trumnie pod ziemią 168 godzin

Jimmy zamieścił już kiedyś podobny film, ale wtedy spędził pod ziemią 50 godzin. Teraz chciał pobić swój własny rekord i wytrzymać 168 godzin, czyli cały tydzień. Filmik dokumentujący wyzwanie można obejrzeć na kanale MrBeast na YouTube. Donaldson postarał się, żeby całość wyglądała jak prawdziwy pogrzeb. Na początku widzimy dół, w którym leży trumna z youtuberem, a współpracownicy przy pomocy koparki zasypują go ziemią. 25-latek jest ubrany w garnitur i trzyma kwiaty. Zaopatrzył się w krótkofalówkę, zapas jedzenia i wody. Miał też dostęp do tlenu oraz specjalny pojemnik na odchody.

 

Donaldson został pogrzebany żywcem. Przez kilka dni płakał

We wnętrzu trumny znajdowały się kamery, dzięki którym ekipa youtubera na bieżąco widziała, co się z nim dzieje. Wyzwanie okazało się dużo trudniejsze, niż można było sobie wyobrazić. Czwartego dnia Jimmy czuł się bardzo obciążony psychicznie i zaczął płakać.

To takie dziwne uczucie. Jestem strasznie zmęczony, ale z jakiegoś powodu nie mogę zasnąć. Nigdy wcześniej tak nie miałem.

- mówił na filmiku.

 

Piątego i szóstego dnia MrBeast również płakał i powiedział, że nie może doczekać się, aż zostanie odkopany. Gdy siódmego dnia wreszcie zobaczył słońce, znów zalał się łzami. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło skończyć się tragicznie, jednak chętnych do obejrzenia materiału nie brakowało. Film zdobył 64 mln wyświetleń. Przestrzegamy natomiast przed powielaniem podobnych pomysłów. 

Więcej o: