Efektywne używanie bronzera

Bronzer to ten rodzaj kosmetyku, który trzeba nakładać zgodnie z zasadami poprawnego makijażu, ponieważ inaczej efekt będzie bardzo nieestetyczny. Można nim modelować rysy twarzy, rozświetlać ją i dodawać złocistego kolorytu, ale trzeba to robić z głową. Zatem, jak nakładać bronzer, aby osiągnąć piękny efekt?

Jak stosować bronzer?

Na sam początek trzeba wybrać odpowiedni bronzer, który będzie dostosowany do koloru skóry twarzy i nie przyniesie efektu maski. Oprócz karnacji trzeba też zwrócić uwagę na to, czy bronzer jest połyskujący, czy matowy. Matowy lepiej wymodeluje twarz.
Bronzer daje taki efekt, jakby skóra była delikatnie muśnięta słońcem. Ale trzeba się postarać, aby był to efekt naturalny. Bronzer do twarzy powinno się nakładać okrężnymi ruchami. Do tego wszystkiego należy wybrać odpowiedniej wielkości pędzel – nie może być za mały, bo zbite w nim włosie pozostawi na skórze smugi. Bardzo ważną podpowiedzią w zakresie stosowania bronzera jest fakt, że nie wolno go rozprowadzać po całej twarzy. Do otulenia bronzerem przeznaczone są zewnętrzne partie twarzy, czubek nosa i kości policzkowe. Można to opisać w następujący sposób: najpierw nakłada się bronzer, idąc od środkowej linii włosów w kierunku skroni, potem do kości policzkowych, a następnie do linii żuchwy.

Konturowanie twarzy. Jak wymodelować rysy makijażem? [PORADNIK]

Korzystna aplikacja bronzera

Gdzie nakładać bronzer, aby aplikacja przyniosła twarzy dodatkowe plusy? Można go stosować na te partie twarzy, które chce się optycznie zmniejszyć albo ukryć, np. na wystające kości policzkowe, długi nos itd. W tym celu trzeba użyć bronzera matującego. Jeśli użyje się tego połyskującego, to osiągnie się efekt całkiem odwrotny, rysy twarzy, które będzie się chciało w pewien sposób ukryć, zostaną jeszcze bardziej podkreślone.
Aby optycznie wyszczuplić twarz, warto nałożyć bronzer po skosie pod kościami policzkowymi.

Konturowanie krok po kroku. Jak wymodelować twarz i nie wyglądać sztucznie?

Bronzer czy róż?

Bronzer i róż mają podobne zadania, ale różnią się. Wybór jednego albo drugiego zależy od kolorytu skóry, jaki się posiada. Jeśli kobieta ma jasną cerę, to naturalnie będzie do niej pasował róż, a ta kobieta, który ma ciemniejszą karnację, będzie lepiej wyglądała z bronzerem. Poza tym bronzer stanowi bardziej trafiony wybór w lecie, a róż w chłodniejszych miesiącach.
Ciekawą opcją jest połączenie bronzera i różu. Dzięki temu skóra uzyska jeszcze świeższy wygląd. Przy takim stosowaniu nie sprawdzi się bronzer w kremie – tylko sypki pozwoli się dobrze wymieszać z różem.

Internet pokochał ten róż do policzków. Wiemy, gdzie możesz go kupić

Który bronzer?

Wreszcie pojawia się pytanie, jaki bronzer wybrać? Na rynku jest dużo różnych produktów reklamowanych jako najlepsze. Zawsze jednak wybór trzeba dostosować do preferencji. Dobry bronzer to np. bronzer Bourjois. Z wyglądu i zapachu jest podobny do czekolady. Jego stosowanie daje naturalne efekty. Bardzo dobry rezultat wynika też ze stosowania kosmetyków firmy Inglot. Bronzer Inglot dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i świetnie sprawdza się do konturowania rysów twarzy.

Kosmetyki służą do podkreślenia walorów naturalnego wyglądu. Warto jednak zapoznać się z zasadami korzystania z poszczególnych kosmetyków, aby nie przesadzić ze starannością wykonania.

Więcej o: