Modne kolory włosów dla 50-latek- sprawdzone pomysły na siwe pasemka

Modne kolory włosów dla 50-latek? Szukasz koloru, w którym będzie Ci do twarzy i jednocześnie poradzi sobie z siwym odrostem? Sprawdź, najlepsze propozycje koloryzacji dla kobiet po 50.

Modne kolory włosów dla kobiet z przewagą siwych włosów 

W przypadku siwych pasm najlepszym rozwiązaniem jest blond. Na jasny kolor można pofarbować całą głowę lub zdecydować się tylko na pasemka, które w naturalny sposób wymieszają się z siwym kolorem. Farbowanie totalne sprawdzi się w przypadku kobiet o krótkich włosach, które często podcinają końcówki, przez co ich włosy zawsze są w dobrej kondycji. Panie po 50., które noszą włosy nieco dłuższe, na przykład do ucha lub do ramion mogą zdecydować się na pasemka. Co ciekawe, siwe pasma przemieszane ze słonecznym blondem zapewniają przepiękny efekt, o którym mogą tylko pomarzyć kobiety, które nie mają jeszcze siwych włosów, ale chciałby uzyskać platynowy kolor pasemek. Blond w kategorii modne kolory włosów dla kobiet dojrzałych wygrywa także dlatego, że przy takim farbowaniu jasny odrost jest praktycznie niewidoczny. Jednak nie każda kobieta dobrze czuje się w blondzie. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na odmładzające kolory włosów dla brunetek. Nie musisz decydować się na blond ze względu na siwe pasma. 

Zobacz też: Fryzury dla kwadratowej twarzy- sprawdź modne cięcia hollywoodzkich aktorek

Odmładzające kolory włosów dla brunetek  

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać po 50. to naturalne brunetki mają więcej opcji niż blondynki. Poniżej kilka konkretnych przykładów: 

Modne kolory włosów dla 50-latek to nie tylko blondy. Zdjęcie ilustracyjneModne kolory włosów dla 50-latek to nie tylko blondy. Zdjęcie ilustracyjne mimagephotography/shutterstock.com

  • Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pomieszanie ciemnego koloru z siwymi pasemkami. Fryzura zyska trójwymiarowy, elegancki efekt. Ciemny kolor pasemek warto utrzymać w zimnej tonacji siwych włosów. 
  • Kruczoczarne brunetki z czasem może zaprzyjaźnią się z brązem z blond pasemkami. To bardzo klasyczne rozwiązanie, które sprawi, że będziesz wyglądać szykowanie i bardzo kobieco. Twarz przy brązie wygląda zdecydowanie młodziej. 
  • Powyższe rozwiązania wymagają jednak regularnego farbowania, co zrobić jeśli chcemy od niego odpocząć? Coraz więcej kobiet decyduje się po prostu na swoje naturalnie siwe włosy, nie trzeba ich farbować, wystarczy regularnie podcinać końcówki i ewentualnie stosować dedykowane szampony, które podkreślą naturalny blask siwych kosmyków. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kolorowe, grube pasmo na siwych włosach na przykład w kolorze fioletu lub niebieskie. To odważne rozwiązanie, ale efekt jest fenomenalny i zdecydowanie warto spróbować. 

Wiemy już jak pofarbować włosy, czas na modne cięcie, poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych propozycji.

Fryzury dla 50-latki- bob, paź, irokez, a może delikatne dale? 

Kobiety, które dobrze się czują w krótkich włosach i na co dzień potrzebują fryzury, którą można szybko wystylizować powinny zdecydować się na pazia lub irokeza. To krótkie niewymagające fryzury, które można dodatkowo wymodelować u góry na szczotce w ładne loczki. Krótkie cięcie podkreśli linię żuchwy oraz szyję. 

Panie, które po 50 roku życia nie zamierzają ścinać włosów na krótko z pewnością zaprzyjaźnią się z bobem. To klasyk wylansowany przez samą Victorię Beckham, w tym sezonie bob może sięgać aż do ramion, dla lepszego efektu włosy warto dodatkowo podkręcić w delikatne fale. 

Fryzura dla 50-latki - bob. Zdjęcie ilustracyjneFryzura dla 50-latki - bob. Zdjęcie ilustracyjne goodluz/shutterstock.com

Modne fryzury dla 50-latki wcale nie muszą oznaczać krótkich włosów, coraz więcej gwiazd udowadnia, że bardzo długie włosy są modne w każdym wieku. Najlepszym przykładem jest Gwyneth Paltrow, Demi Moore czy Jennifer Aniston. Cechą charakterystyczną tych aktorek jest naturalny kolor włosów.

Modne fryzury dla 50-latek - kucyk. Zdjęcie ilustracyjneModne fryzury dla 50-latek - kucyk. Zdjęcie ilustracyjne Rido/shutterstock.com

Modne kolory włosów dla 50-latek- powrót do natury 

Nie wszyscy akceptują upływ czasu i każdy ma do tego prawo, kolejny nagłówek o samoakceptacji nie sprawi, że poczujemy się lepiej. Nie ma w tym nic złego, panie które chciałaby zatrzymać czas mogą wrócić do naturalnego koloru włosów. Najlepszym przykładem jest Anna Wintour, która aktualnie jest po 70, ale od lat wygląda identycznie za sprawą naturalnego blondu. Taki naturalny odcień sprawi, że włosy odzyskają blask i stworzą ładną i idealną taflę. Z pewnością wymaga to więcej pracy w postaci regularnych wizyt u fryzjera, ale można też wybrać idealny odcień w drogerii i w domowym zaciszu malować odrosty. 

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Zobacz też: Modne krótkie i długie fryzury dla 50-latki w stylu gwiazd. Te cięcia optycznie odmładzają

Więcej o: