Pasemka, sombre, baleyage, czyli jaką koloryzację wybrać na jesień

Pasemka, sombre czy baleyage to rodzaje koloryzacji, które idealnie sprawdzą się jeśli chcesz zafundować sobie jesienną zmianę fryzury.

Pasemka blond: dla kogo?

Pasemka blond to rozwiązanie fryzjerskie znane od lat. Wiele kobiet właśnie od nich rozpoczyna swoją przygodę z koloryzacją włosów. Pasemka są stosunkowo mniej inwazyjnym zabiegiem niż całościowa koloryzacja, ale efekt zmiany i tak jest natychmiastowo widoczny, zwłaszcza gdy wykonamy pasemka blond na włosach o ciemniejszym kolorze, np. brązowych czy czarnych

Okres świetności fryzury na bazie pasemek przeżywały w latach 90., kiedy niemal każda mijana na ulicy kobieta miała właśnie ten typ koloryzacji na włosach. Obecnie jednak ten trend wciąż jest na topie, gdyż pasemka pasują paniom o różnych kolorach, jak i długościach włosów. Pasemka blond dodają świeżości i młodzieńczego wyglądu. Są też idealnym rozwiązaniem na odświeżenie fryzury, w przypadku gdy nie chcemy całkowicie rezygnować z obecnego koloru włosów.

 

Zobacz też: Fryzury dla cienkich włosów. Sprawdź modne propozycje dla każdej długości

Pasemka na włosach blond zawsze w modzie

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, że włosy w kolorze blond odejmują lat. Nawet panie dojrzałe, które noszą jasne włosy wyglądają młodziej niż ich rówieśniczki, które pozostają wierne głębokim brązom lub czerni. Co jednak zrobić, w przypadku gdy nie chcemy rezygnować z blondu, a jednocześnie nasza fryzura już nam się znudziła? Najlepszym rozwiązaniem będą pasemka na włosach blond. Wystarczy o kilka tonów jaśniejsza farba położona na kilku pasmach, aby zdecydowanie poprawić i w wyraźny sposób odmienić dotychczasowych wygląd. Pasemka na włosach blond nie zawsze muszą być jaśniejsze od bazowego koloru - można także zastosować zabieg, w którym je przyciemnimy, co może dać równie ciekawy i jeszcze bardziej naturalny efekt, o ile przyciemnienie nie przekroczy 1-2 tonów. 

Zobacz wideo Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania

Sombre brąz, czyli rozwiązanie, które zawsze się sprawdzi

Jesteś posiadaczką brązowych włosów i nie chcesz się z nimi rozstawać? Jednocześnie chciałabyś coś zmienić w swoim wyglądzie? Sombre brąz jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Zazwyczaj ta technika rozjaśniania stosowana jest w przypadku blondynek, które nie chcą zniszczyć swojego naturalnego koloru. Jednak równie dobrze sprawdzi się ona dla brunetek.

Sombre polega na rozjaśnieniu włosów na długości między końcówkami a odrostami o około 3-4 tony. W przypadku, gdy chcemy zachować bardziej naturalny efekt, wówczas zaleca się rozjaśnienie o maksymalnie 2 tony. Sombre na brązowych włosach daje znakomitą fryzurę, która opiera się zmieniającym się trendom fryzjerskim i sprawia, że wyglądamy świeżo i promiennie. W przypadku krótkich włosów ten typ rozjaśniania również doskonale się sprawdza - jaśniejsze pasma znajdujące się przy twarzy sprawiają, że wyglądamy młodziej i energiczniej. 

 

Baleyage a pasemka: różnice

Równie popularnym rozwiązaniem wśród technik koloryzacyjnych co pasemka jest baleyage. O ile pasemka najczęściej wykonywane są w taki sposób, by na bazie naturalnego koloru urozmaicić fryzurę dodatkowymi pasmami o jaśniejszych lub ciemniejszych tonach, o tyle baleyage ma za zadanie wprowadzić nieco subtelniejszą zmianę. Tu również można do koloryzacji zastosować kilka różnych kolorów, jednak powinny one przechodzić między sobą płynnie, tak by efekt był jak najbardziej naturalny. Baleyage też przeznaczony jest zdecydowanie dla pań o dłuższych włosach - w ten sposób można uzyskać pożądany efekt. W przypadku włosów krótkich ten typ koloryzacji może spowodować, że fryzura będzie wyglądać jakby naszymi włosami bawił się fryzjer-amator. 

 

Zobacz też: Najpiękniejsze fryzury do ramion 2020 - takie wybrały gwiazdy. Które są najmodniejsze?

Więcej o: