Dodaj do wody i zamocz włosy. Pasma się wygładzą i zapomnisz o odstających "baby hair"

Niektóre kobiety mają problem z wygładzeniem odstających włosków, tzw. baby hair. Instagramerka Julia Kubiak w jednym z nagrań pokazała, jak zniwelować problem przy pomocy płukanki z octu jabłkowego. Filmik szybko zyskał uznanie obserwatorów, którzy pozytywnie odebrali zaproponowaną metodę.

Wiele kobiet marzy o pięknych, gęstych i lśniących włosach. Powszechnie wiadomo, że duże znaczenie ma zdrowa i zbilansowana dieta, jednak można wspomóc pasma metodami, które stosowały już nasze babcie. W jednym z nagrań na Instagramie Julia Kubiak (@my_hair_tip) przedstawiła płukankę z octu jabłkowego, która ma za zadanie wygładzenie tzw. baby hair. Porady Instagramerki bacznie śledzi już ponad 155 tys. obserwatorów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Dodaj ocet jabłkowy do wody i namocz włosy. Będą gładkie i lśniące

Julia Kubiak publikująca na Instagramie porady dotyczące pielęgnacji włosów pokazała, jak wykonać odżywczą płukankę, która wygładzi włosy, nada im blasku i sprawi, że cieńsze, odrastające włoski nie będą odstawać w każdą stronę. To również dobra metoda na nadanie włosom objętości i sprawienie, że będą mniej kruche i mocniejsze.

Kobieta w krótkim filmiku przedstawiła dokładną instrukcję, jak należy zastosować ocet jabłkowy na włosy.

  1. Połącz 1 łyżkę octu jabłkowego z 700 ml wody.
  2. Umyj włosy, a następnie zamocz je w roztworze.
  3. Odciśnij nadmiar wody z pasm przy pomocy ręcznika. Metodę należy stosować raz na dwa tygodnie.

W odpowiedzi na komentarze Julia Kubiak napisała, że po zabiegu i wysuszeniu włosów nie czuć zapachu octu jabłkowego, a woda użyta do płukanki nie musi być ciepła. W filmiku instruktażowym kobieta zastosowała ciecz z dzbanka filtrującego. 

 

Internauci zachwalają metodę w komentarzach. "Potwierdzam! Ostatnio próbowałam"

W komentarzach pod postem wiele kobiet przyznało, że metoda działa i stwierdziły, że stosowały ją już nawet nasze babcie. Inne wyraziły chęć wypróbowania płukanki, która rozwiąże problem z układaniem króciutkich, odrastających włosków.

Potwierdzam! Ostatnio próbowałam.
Na pewno wypróbuję
Metoda stara jak świat, nasze babcie robiły takie płukanki z octu na włosy lub z piwa bez gazu.
Muszę jak najszybciej wypróbować.
Ooo wow, super efekt, też muszę wypróbować na moich włosach. Dzięki za przepis.
Dziękuję ci za ten post. Na pewno będzie testowane.
Więcej o: