Złap kawałek i przetrzyj włosy. Szybki ratunek na problem, z którym mierzy się tysiące kobiet

Puszące i wciąż elektryzujące się włosy potrafią przyprawić o palpitacje serca niejedną osobę. Przejechanie po nich szczotką może zburzyć ład na głowie, tworząc aureolę wokół głowy. Jest niezawodny sposób, który okiełzna odstające pasma w mgnieniu oka. Zajrzyj do pralni.

Elektryczność statyczna może dać się we znaki każdej z posiadaczek długich pasm i nie tylko. Kiedy włosy zostają naładowane elektrycznością, może to sprawić, że zwykle okiełznane kosmyki wyglądają, jakby były gotowe do odlotu. Na szczęście, istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się irytujących puszących się kosmyków.

Zobacz wideo Polacy masowo przeszczepiają włosy w Turcji. Dlaczego? „Wynika to z ich niewiedzy" [MAMY CZAS]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co powoduje elektryzowanie się włosów? To naturalny proces

Podobnie jak reszta ciała, włosy również mogą gromadzić ładunki elektryczne. Na przykład, jeśli nosisz czapkę, elektrony mogą gromadzić się na czapce. Kiedy ją zdejmiesz, ujemne elektrony mogą podążyć za kapeluszem, sprawiając, że włosy stają się naładowane dodatnio. W rezultacie włosy unoszą się do góry, ponieważ teraz naładowane dodatnio włosy odpychają się nawzajem, podobnie jak magnesy. Warto pamiętać, że elektryzowaniu się włosów sprzyja przede wszystkim brak ich odpowiedniego nawilżenia. Jeśli włosy są szorstkie i przesuszone, znacznie bardziej podatne są na to zjawisko. 

Co zrobić gdy ma się elektryzujące się włosy? Zobacz, jak arkusz papieru może odmienić pasma

Pozbycie się elektryzowania się włosów nie wymaga wiele. Prawdopodobnie masz już jedno z tych rozwiązań w swoim domu. Mowa o chusteczkach antystatycznych, których używamy do prania. Okazuje się, że oprócz tego, że zapobiegają elektryzowaniu się ubrań dzięki swoim właściwościom, świetnie sprawdzą się również do ujarzmienia elektryzujących i puszących się pasm. Ten urodowy trik cieszy się ogromną popularnością np. na Instagramie, gdzie postanowiło go przetestować wiele posiadaczek długich i niesfornych pasm.

 

Wszystko, co musisz zrobić to dokładanie wyczesać włosy od nasady aż po końce. Następnie należy złapać wysoko kosmyki, jak do kucyka i delikatnie przetrzeć pasma w kucyku po całej długości z użyciem arkusza chusteczki antystatycznej. Warto pamiętać, że jest to tymczasowe i doraźne rozwiązanie, które w miarę potrzeby trzeba będzie powtórzyć.

Więcej o: