Ewa Walas

 • Rewolucji nie będzie. Sejm zadecydował ws. przepisów aborcyjnych
 • Uchodźczynie z Ukrainy szukają pomocy w aborcji. 'Polska kojarzyła się im z nowoczesnym krajem'

  Uchodźczynie z Ukrainy szukają pomocy w aborcji. "Polska kojarzyła się im z nowoczesnym krajem"

  Wojna w Ukrainie zmusiła wielu ludzi do porzucenia domu i szukania bezpiecznego schronienia w innym państwie. Od 24 lutego do Polski przybyło niemal 3 mln uchodźców, a większość z nich to kobiety. Niektóre Ukrainki szukają pomocy w przerwaniu ciąży i są zdumione restrykcyjnym prawem aborcyjnym w Polsce. "Nie potrafią zrozumieć, że nie da się iść do apteki i kupić sobie tabletki 'dzień po' czy tabletek aborcyjnych" - mówią nam przedstawicielki Aborcyjnego Dream Teamu.

 • Nadchodzą złowrogie biedronki ninja. Łatwo pomylić je z polskimi

  Nadchodzą złowrogie biedronki ninja. Łatwo pomylić je z polskimi

  Wspinają się na bloki, chowają w szparach okien i na strychach. Potrafią zniszczyć uprawy i wysołać uciążliwe reakcje alergiczne, a na domiar złego, do złudzenia przypominają słodkie biedronki, które są sprzymierzeńcem każdego ogrodnika i podobno przynoszą szczęście. Nadchodzi czas złowrogich biedronek azjatyckich, które chmarami wdzierają się do mieszkań i domów Polaków.

 • Ukraińcy w Polsce drżą o swoich bliskich. 'Cały czas słychać strzały'

  Ukraińcy w Polsce drżą o swoich bliskich. "Cały czas słychać strzały"

  W czwartek o czwartej nad ranem czasu polskiego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. W pierwszych jej godzinach przeprowadzono ostrzał rakietowy wokół m.in. Kijowa, Odessy i Charkowa, lotnisk i baz wojskowych. Ukraina wprowadziła stan wojenny. Sytuacja wywołała ogromne poruszenie na całym świecie. Na ten temat wypowiadają się politycy i gwiazdy. My postanowiłyśmy oddać głos Ukraińcom, którzy od lat mieszkają w Polsce.

 • Śmierć pani Agnieszki wstrząsnęła Polską. Mamy komentarz ze szpitala

  Śmierć pani Agnieszki wstrząsnęła Polską. Mamy komentarz ze szpitala

  25 stycznia zmarła 37-letnia Agnieszka, która była w bliźniaczej ciąży. Rodzina kobiety uważa, że lekarze nie usunęli na czas martwych płodów, co doprowadziło do sepsy i w konsekwencji zgonu. Dodatkowo, szpital miał bardzo utrudniać kontakt i nie zezwolić bliskim na wgląd do dokumentacji medycznej. "Mąż i córka pacjentki uzyskali wyczerpujące informacje udzielone bezpośrednio przez kierownika oddziału, przed przekazaniem na neurologię" - twierdzą przedstawiciele szpitala w Częstochowie.

 • Monika Miller: Jestem swoim największym hejterem

  Monika Miller: Jestem swoim największym hejterem

  - Kiedy mój dziadek wstawił niewinne zdjęcie ze mną, nagle stałam się w przedziwny sposób medialna. Z czasem przyszedł hejt, który był dla mnie początkowo bardzo trudny. Płakałam, popadałam w ataki paniki, musiałam iść na terapię. Ale później stwierdziłam, że to wszystko, co mówią o mnie ludzie, to nic. Trudno im przebić to, co myślę o sobie sama. To ja jestem swoim największym hejterem - mówi Monika Miller.

 • 'Lex TVN'. Posłanka Lewicy: gdyby nie niezależne media, nie wiedzielibyśmy o 30-latce z Pszczyny

  "Lex TVN". Posłanka Lewicy: gdyby nie niezależne media, nie wiedzielibyśmy o 30-latce z Pszczyny

  Sejm przyjął tzw. lex TVN, a ustawa trafiła na biurko prezydenta. - Sprawa pani Izabeli z Pszczyny to jest tylko jeden z przykładów, o których mogliby nie dowiedzieć się Polacy, gdyby nie niezależne media - mówi w rozmowie z serwisem Gazeta.pl Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Posłanka Lewicy przyznaje, że jeśli Andrzej Duda zdecyduje się podpisać ustawę, będzie to nie tylko niebezpieczny sygnał, ale też stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa wewnętrznego Polski.