Ewa Walas

 • Ja też byłam ofiarą przemocy. Kiedy obijał moją głowę o kafelki, bałam się o oczy
 • Jak zwracać się do teściowej? 'Jak ktoś ma problem z 'mamo', to niech udaje niemowę'

  Jak zwracać się do teściowej? "Jak ktoś ma problem z 'mamo', to niech udaje niemowę"

  Wejście w związek małżeński to nie tylko poważna decyzja spędzenia przyszłości z jednym partnerem lub partnerką, ale też powiększenie rodziny. Wiele kontrowersji budzi zazwyczaj kwestia zwracania się do teściów - czy powinno się nazywać ich mamą i tatą, czy zwyczaj ten jest jedynie reliktem przeszłości? Temat ten wywołuje wiele emocji wśród naszych czytelników.

 • Co zrobić, kiedy bliski umrze w domu? 'Dobrze mieć pod ręką grubsze ręczniki lub koc'

  Co zrobić, kiedy bliski umrze w domu? "Dobrze mieć pod ręką grubsze ręczniki lub koc"

  - Śmierć Oli uświadomiła nam, że możemy mieć różne plany, myśleć, w jaki sposób je zrealizujemy, ale koniec może przyjść w najmniej spodziewanym momencie. Są też rzeczy, o których z rodziną się nie rozmawia - jaki chcemy mieć pogrzeb, gdzie mamy testament, ubezpieczenie, w jakim banku rachunki. Mało kto myśli o tym za życia, a przecież śmierć nie wybiera - mówi Marta Trojanowska. Razem z przyjaciółką Anną Żukowską pracują na co dzień w branży ślubnej. Niedawno ukazała się ich książka "Poradnik śmiertelnika", w której tłumaczą jak przejść przez sprawy związane ze śmiercią bliskiej osoby.

 • Doktor weterynarii: Pamiętam każdą eutanazję, każdego zwierzaka

  Doktor weterynarii: Pamiętam każdą eutanazję, każdego zwierzaka

  - Oczywiście, że nadal istnieją miejsca, w których psy trzyma się na łańcuchach. Ale w ostatnich latach bardzo zmieniła się nasza mentalność i świadomość w stosunku do zwierząt. Teraz, w większości przypadków, pies i kot to prawowici członkowie rodziny. Dostają prezenty na gwiazdkę, torty na urodziny, mają swoje kąciki zabaw. To ogromny przeskok w bardzo krótkim czasie - mówi dr wet. Paweł Kucharski. Z doktorem weterynarii i trenerką Martą Grądzik porozmawialiśmy o grzechach opiekunów, bezinteresownej miłości i odchodzeniu czworonożnych przyjaciół.

 • Bukmacherzy wieszczą przegraną Staśko. Zdradziła nam, jakie dostaje wiadomości [TYLKO U NAS]
 • Królowa Elżbieta przez dekady łamała jedną zasadę. Sekret ukrywała w torebce

  Królowa Elżbieta przez dekady łamała jedną zasadę. Sekret ukrywała w torebce

  W czwartek świat obiegł komunikat wydany przez Pałac Buckingham. Jak podano, królowa Elżbieta II jest "pod nadzorem medycznym", a lekarze mają być zaniepokojeni jej stanem zdrowia. I choć zawsze elegancka monarchini kojarzy się też z rygorystycznymi zasadami królewskiej etykiety, ma na koncie ich delikatne łamanie. Mały sekret Elżbiety II dotyczy jej ulubionego kosmetyku.

 • Kredyty hipoteczne miażdżą Polki. '89 procent moich zarobków to raty'

  Kredyty hipoteczne miażdżą Polki. "89 procent moich zarobków to raty"

  - Mam zerowe zaufanie do Adama Glapińskiego i rządzących. Czuję się wręcz obrażona kolejnymi oświadczeniami. Odnoszę wrażenie, że jesteśmy traktowani jak idioci, którzy połkną wszystko. Jestem też zła na siebie, że nie zareagowałam w odpowiednim momencie. Dziś nie mam już z czego ciąć wydatków - mówi Małgorzata z Warszawy. Rata jej kredytu to aktualnie 4400 zł. Zarabia 5000 zł.

 • Pojechałam sama na weekend do Bułgarii. Wydałam 3,5 tysiąca złotych

  Pojechałam sama na weekend do Bułgarii. Wydałam 3,5 tysiąca złotych

  Miało być tanio, krótko i intensywnie. W praktyce było drogo, a reszta się zgadza. Choć Bułgaria należy do najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków (głównie ze względu na ceny), samotny wyjazd organizowany przez biuro podroży, wcale do najtańszych nie należy. Tłumaczę, na co zwrócić uwagę podczas takiej wycieczki.

 • Golasy w restauracjach. Gdzie nie spojrzę, widzę pot zmieszany z kremem do opalania
 • Walka w oktagonie to koniec Mai Staśko? Odpowiada: 'Te zasięgi są warte ryzyka' [TYLKO U NAS]

  Walka w oktagonie to koniec Mai Staśko? Odpowiada: "Te zasięgi są warte ryzyka" [TYLKO U NAS]

  Feministka, aktywistka i dziennikarka. Zaciekle broni praw kobiet, pomaga ofiarom przemocy i... będzie jedną z gwiazd walk freak fightowych. I choć już zapowiedziała, że część swojego honorarium przekaże na pomoc ofiarom przemocy, jej decyzja wywołała lawinę hejtu. - Zarzuca mi się hipokryzję, ale jeśli mam możliwość odbić tę piłeczkę i mówić bardzo głośno o seksizmie czy przemocy, to wydaje mi się to sporą wartością, której inna feministka czy organizacja nigdy nie będzie miała - mówi nam Maja Staśko.

 • Nieuprawniona żałoba. 'Śmierć swojego psa przeżywał bardziej, niż matki'
 • Winnicka i Grzebałkowska: Choroby, przychodnie, cieliste podkolanówki... Nie chcemy takiej starości

  Winnicka i Grzebałkowska: Choroby, przychodnie, cieliste podkolanówki... Nie chcemy takiej starości

  - Nie chcemy takiej starości, jaką się nas straszy. Że choroby, przychodnie, cieliste podkolanówki, siwe kobiety przesiadujące w poczekalniach... Są takie babcie i proszę bardzo, niech takie są, natomiast my czegoś takiego nie chcemy, a nie proponuje się nam niczego w zamian. Rozmowa z Ewą Winnicką i Magdaleną Grzebałkowską, autorkami książki i podcastu "Jak się starzeć bez godności".

 • Rewolucji nie będzie. Sejm zadecydował ws. przepisów aborcyjnych
 • Uchodźczynie z Ukrainy szukają pomocy w aborcji. 'Polska kojarzyła się im z nowoczesnym krajem'

  Uchodźczynie z Ukrainy szukają pomocy w aborcji. "Polska kojarzyła się im z nowoczesnym krajem"

  Wojna w Ukrainie zmusiła wielu ludzi do porzucenia domu i szukania bezpiecznego schronienia w innym państwie. Od 24 lutego do Polski przybyło niemal 3 mln uchodźców, a większość z nich to kobiety. Niektóre Ukrainki szukają pomocy w przerwaniu ciąży i są zdumione restrykcyjnym prawem aborcyjnym w Polsce. "Nie potrafią zrozumieć, że nie da się iść do apteki i kupić sobie tabletki 'dzień po' czy tabletek aborcyjnych" - mówią nam przedstawicielki Aborcyjnego Dream Teamu.

 • Nadchodzą złowrogie biedronki ninja. Łatwo pomylić je z polskimi

  Nadchodzą złowrogie biedronki ninja. Łatwo pomylić je z polskimi

  Wspinają się na bloki, chowają w szparach okien i na strychach. Potrafią zniszczyć uprawy i wysołać uciążliwe reakcje alergiczne, a na domiar złego, do złudzenia przypominają słodkie biedronki, które są sprzymierzeńcem każdego ogrodnika i podobno przynoszą szczęście. Nadchodzi czas złowrogich biedronek azjatyckich, które chmarami wdzierają się do mieszkań i domów Polaków.

 • Ukraińcy w Polsce drżą o swoich bliskich. 'Cały czas słychać strzały'

  Ukraińcy w Polsce drżą o swoich bliskich. "Cały czas słychać strzały"

  W czwartek o czwartej nad ranem czasu polskiego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. W pierwszych jej godzinach przeprowadzono ostrzał rakietowy wokół m.in. Kijowa, Odessy i Charkowa, lotnisk i baz wojskowych. Ukraina wprowadziła stan wojenny. Sytuacja wywołała ogromne poruszenie na całym świecie. Na ten temat wypowiadają się politycy i gwiazdy. My postanowiłyśmy oddać głos Ukraińcom, którzy od lat mieszkają w Polsce.

 • Śmierć pani Agnieszki wstrząsnęła Polską. Mamy komentarz ze szpitala

  Śmierć pani Agnieszki wstrząsnęła Polską. Mamy komentarz ze szpitala

  25 stycznia zmarła 37-letnia Agnieszka, która była w bliźniaczej ciąży. Rodzina kobiety uważa, że lekarze nie usunęli na czas martwych płodów, co doprowadziło do sepsy i w konsekwencji zgonu. Dodatkowo, szpital miał bardzo utrudniać kontakt i nie zezwolić bliskim na wgląd do dokumentacji medycznej. "Mąż i córka pacjentki uzyskali wyczerpujące informacje udzielone bezpośrednio przez kierownika oddziału, przed przekazaniem na neurologię" - twierdzą przedstawiciele szpitala w Częstochowie.

 • Monika Miller: Jestem swoim największym hejterem

  Monika Miller: Jestem swoim największym hejterem

  - Kiedy mój dziadek wstawił niewinne zdjęcie ze mną, nagle stałam się w przedziwny sposób medialna. Z czasem przyszedł hejt, który był dla mnie początkowo bardzo trudny. Płakałam, popadałam w ataki paniki, musiałam iść na terapię. Ale później stwierdziłam, że to wszystko, co mówią o mnie ludzie, to nic. Trudno im przebić to, co myślę o sobie sama. To ja jestem swoim największym hejterem - mówi Monika Miller.

 • 'Lex TVN'. Posłanka Lewicy: gdyby nie niezależne media, nie wiedzielibyśmy o 30-latce z Pszczyny

  "Lex TVN". Posłanka Lewicy: gdyby nie niezależne media, nie wiedzielibyśmy o 30-latce z Pszczyny

  Sejm przyjął tzw. lex TVN, a ustawa trafiła na biurko prezydenta. - Sprawa pani Izabeli z Pszczyny to jest tylko jeden z przykładów, o których mogliby nie dowiedzieć się Polacy, gdyby nie niezależne media - mówi w rozmowie z serwisem Gazeta.pl Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Posłanka Lewicy przyznaje, że jeśli Andrzej Duda zdecyduje się podpisać ustawę, będzie to nie tylko niebezpieczny sygnał, ale też stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa wewnętrznego Polski.