Ślub i wesele

 • Obrączki - znak miłości i wierności

  Obrączki - znak miłości i wierności

  Nałożenie obrączek na serdeczny palec prawej dłoni to końcowy akt ślubnej ceremonii. Narzeczeni pragną zwykle, aby ich obrączki były do siebie podobne - w ten sposób krążki ze szlachetnego metalu jeszcze mocniej symbolizują jedność, jaką para staje się po ślubie.

 • Ślubny samochód

  Decyzja, jak udekorować samochód, który będzie wiózł młodą parę do ślubu, jest równie ważna jak ta dotycząca wyboru kreacji na ten szczególny dzień. Prezentowane przez nas cztery odmienne w stylach przybrania ślubnego auta różnią się i ceną, i czasem, jaki musimy poświęcić na ich wykonanie.

 • Fryzury

  Fryzury

  Bywają klasyczne lub awangardowe, misternie ułożone lub proste, przybrane jedynie skromnym kwiatem czy biżuterią. ale jest coś, co ślubne fryzury łączy - wszystkie są romantyczne, pełne wdzięku.

 • Co przynosi szczęście

  Co przynosi szczęście

  Zarówno przygotowaniom do ślubu, jak i samej uroczystości od wieków towarzyszyły różne zwyczaje i przesądy. nawet jeśli nie do końca się z nimi zgadzamy, warto je uszanować, choćby dla spokoju i dobrego samopoczucia rodziny.

 • Bukiet - ważny wybór

  Często przy wyborze kwiatów na ślub państwo młodzi są zagubieni, a nawet już zmęczeni żmudnym realizowaniem listy spraw koniecznych. Kwiaty figurują zazwyczaj na ostatnim miejscu. Spróbujmy to zmienić. Starajmy się przekonać naszych klientów, że kwiaty są ważne - wyrażają przecież nasze emocje. W takiej chwili dobrze jest się zdać na profesjonalne doradztwo florysty.

 • Szampan

  Szampan

  Uwielbiam ten rytuał. Chłodna butelka, mały paseczek ułatwiający zdjęcie sreberka, potem kaganiec z drucików, wreszcie lekkie mocowanie się z korkiem i charakterystyczne, ciche pyk. Wolność dla bąbelków!

 • Ślubować można wszędzie

  Ślubować można wszędzie

  Aby przysięga małżeńska była ważna, konieczne jest zgodne oświadczenie obojga narzeczonych wypowiedziane w obecności kapłana lub przedstawiciela USC. Gdzie mają paść te sakramentalne słowa? Jak widać, to zależy od fantazji państwa młodych.

 • Mykeny: mury Cyklopa i skarby Agamemnona
 • Cesarskie miasta Maroka

  Cesarskie miasta Maroka

  Arabski Fez, otoczony gajami palmowymi Marakesz, elegancki Rabat, kosmopolityczna Casablanca - każde z cesarskich miast Maroka jest inne. Dlaczego tyle miast nazywanych jest cesarskimi? Marokańscy władcy lubili się "pokazać" i żeby zabłysnąć, przenosili stolicę do innego miasta. Tam oczywiście wznosili pełne rozmachu i przepychu budowle.

 • Bratysława

  Bratysława

  Najważniejszym zabytkiem w mieście jest bez wątpienia dominujący nad okolicą zamek. Bratislavsky hrad przeżywał okres swej świetności w czasach, gdy mieszkali tu węgierscy królowie

 • Zielone wiązanki

  Niegdyś kwiaty wiązało się naturalną rafią, która po zwilżeniu dobrze przylega do łodyg. Wiązanki można również wiązać papierowym sznurkiem z drutem w środku. Ten rodzaj wiązania nadaje się szczególnie do bukietów stojących, ułożonych spiralnie, w których sznurek nie styka się bezpośrednio z wodą.

 • Barcelona

  Kiedy wylądujesz na lotnisku i szybką kolejką dojedziesz do centralnego Placa de Catalunya, zostaw za sobą wszelkie złudzenia. Nie poznasz Barcelony w jeden dzień - twierdzi Paweł Goźliński, który oprowadza nas po mieście Gaudiego.

 • Bruksela

  Bruksela

  Bruksela jest zarówno staroświecka, mieszczańska i pretensjonalna w swoim upodobaniu do koronek, pelargonii i zasuwanych na wieczór rolet, jak i nowoczesna i bezpruderyjna. Jest przecież stolicą Europy! - oprowadza po niej Jacek Pawlicki

 • Praga

  Praga

  Kamienne miasto z kamiennym mostem - tak przed stuleciami zachwalano Pragę. Spacerując wśród jej zachwycających budowli, warto też jednak zajrzeć do ukrytych skrzętnie ogrodów, sadów i parków. Choćby po to, żeby w cieniu na ławce odpocząć od tłumu turystów

 • Paryż

  Paryż

  Nawet jeśli masz tydzień lub dwa, i tak zabraknie ci czasu, żeby zobaczyć wszystko, co oferuje Paryż. Nie przegap jednak tego, co proponuje korespondent ?Gazety Wyborczej? w Paryżu Marek Rapacki

 • Kaszuby

  Kaszuby

  Ostrzyce, Będomin, Kościerzyna, Ręboszewo, Garczyn, Odry, Miłoszewo i Wdzydze Kiszewskie to tylko niektóre miejscowości, które można zwiedzić na Kaszubach