Sennik: pies. Co oznacza sen o psie?

Sennik: pies. Pies we śnie symbolizuje wierność i lojalność. Wskazuje na siłę instynktu, który powinien prowadzić nas przez życie, ale może skrywać uczucia, które chcemy zepchnąć na margines. Sprawdź znaczenia snów o psach.

Sen o psie - znaczenie ogólne

Psa, który pojawi się we śnie, można interpretować z jednej strony jako opiekuna i wiernego przyjaciela człowieka. Z drugiej jako zagrożenie i symbol agresji. Psa ze snu należy osadzić w szerszym kontekście. Więcej na ten temat dowiesz się w dalszej części artykułu. 

Sennik: duży pies- jak interpretować ten symbol?

Duży pies we śnie to według sennika bardzo dobry znak, który oznacza, że masz obok siebie wiernego przyjaciela, który jest w stanie Cię ochronić i w razie potrzeby stanąć po Twojej stronie. Po przebudzeniu możesz oddychać spokojnie, nic Ci nie grozi. Sen o dużym psie ma zdecydowanie pozytywne znaczenie. 

Sennik: czarny pies- czy kolor zwierzęcia ma znaczenie? 

Według sennika motyw czarnego psa we śnie niestety nie wróży nic dobrego. Taki symbol oznacza zbliżające się kłopoty, mogą to być problemy natury finansowej lub osobistej. Czarny pies może też przepowiadać zdradę, chorobę lub niepowodzenia w sferze zawodowej. 

Sennik: agresywny pies- co oznacza? 

Agresywne zwierzę chce Cię przestrzec przed konfliktami w rodzinie. Powodem może być zazdrość, niewyjaśnione sprawy finansowe wypłynął teraz na światło dzienne i podzielą wszystkich ze zdwojoną siłą. Sennik interpretuje sen o agresywnym psie jako przestrogę przed zamiataniem ważnych tematów pod przysłowiowy dywan. Prędzej, czy później trzeba będzie stawić im czoła.  

Sennik o psie na smyczy

Pies na smyczy według sennika może z jednej strony oznaczać dużą samodyscyplinę. Jeśli widzisz zwierzę, w takiej właśnie sytuacji oznacza to, że jesteś autorem własnego sukcesu i tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się Twoja droga. Z drugiej strony sen o psie, który chodzi na smyczy, wskazuje na ograniczenia, które stoją nam na drodze do realizacji celu. Być może sami nakładamy na siebie bezsensowne reguły, które blokują drogę do szczęścia?  

Co oznacza sen o psie szczeniaku? 

Mały pies we śnie oznacza dużo szczęścia, szczeniaki są bardzo pozytywnym symbolem. Można je interpretować jako nowy start, nowe kreatywne pomysły i całkiem nowe rozdanie. Zastanawiasz się, co oznacza sen o psie w małym rozmiarze? Zdecydowanie nie ma się czym martwić, przyszłość rysuje się w różowych barwach. 

Zobacz też: Sennik. Znaczenie najpopularniejszych snów: zęby, dziecko, pies

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi
Więcej o: