Sennik: dziecko. Co oznacza sen o dziecku?

Sennik: dziecko. Sennik wyjaśnia, jak interpretować sen o dziecku. Przekonaj się, co oznacza, gdy śni Ci się dziecko.

Sen o dziecku: co może znaczyć?

Co oznacza sen o dziecku? Sny bywają bardzo sugestywne i mogą powtarzać się wielokrotnie, w zależności od tego jak często myślimy o danej osobie, sytuacji, problemie. Aby wyjaśnić ich znaczenie, warto sięgnąć po sennik, który poszerza naszą wiedzę na temat interpretacji sennych widziadeł. Bardzo często pojawiającym się motywem w snach różnych osób jest dziecko. Może się ono pojawić jako dziecko osoby, która śni dany sen, ale również jako zupełnie obce dziecko. Zdarza się, że pojawia się ono w różnych sytuacjach: jako śpiące niemowlę, płaczący maluch lub dziecko zmagające się z chorobą. Każda taka wskazówka jest cenna dla rozwikłania znaczenia snu.

  • upadające dziecko to zapowiedź niepowodzenia w interesach
  • bawiące się dziecko zwiastuje niespodziewaną radość
  • dziecko niesione do chrztu jest symbolem chrześcijańskiej postawy
  • umierające dziecko jest odbiciem utraty nadziei na poprawę sytuacji 
  • szukanie dziecka może świadczyć o silnej potrzebie powrotu do dziecięcych lat, rodzinnego domu itp. 

Dziecko we śnie: jak to interpretować?

Dziecko we śnie można interpretować na wiele sposobów. Pojawienie się bobasa w śnie może oznaczać tęsknotę za dzieciństwem, za niespełnionymi w czasie jego trwania marzeniami. W przypadku kobiet sen o dziecku może świadczyć o silnym instynkcie macierzyńskim i chęci posiadania potomstwa. Równie dobrze maluchy prześladujące nas po nocach mogą być ostrzeżeniem przed dziecinnym zachowaniem, które nie przystoi dorosłym. 

Sennik: dziecko cudze

Dziecko większości ludzi kojarzy się dobrze - jako symbol niewinności, czystości i niczym nieskrępowanej radości. Dlatego też sen, w którym się ono pojawia nie zwiastuje niczego złego, wręcz przeciwnie - może one być symbolem zmiany, która ma niedługo nastąpić w życiu. Cudze dziecko według sennika może być symbolem tego, że osoba, której się śni, jest jeszcze niedojrzała w wielu sferach życiowych i "postępuje jak dziecko" nie zważając na konsekwencje, które niosą za sobą jej czyny. 

Sennik: dziecko na rękach

Bardzo często w snach widzimy siebie z dzieckiem na rękach. Jak interpretuje to sennik? Przyjmuje się to za szczęśliwą wróżbę. Dziecko na rękach zwiastuje pozytywne emocje, ale także nadchodzące korzyści finansowe. 

Sennik: mieć dziecko

W snach często pojawia się motyw posiadania dziecka. Mieć dziecko we śnie według sennika oznacza dojrzałość i gotowość do podjęcia nowych zobowiązań. Jeśli motyw, który pojawia się w marzeniach sennych, dotyczy narodzin dziecka lub dziecka znajdującego się w łonie matki, jest to pozytywny zwiastun zmian, które zbliżają się do nas i przyniosą nam wiele radości. 

Sennik: dziecko chore

Według sennika sen o chorym dziecku niekoniecznie musi dosłownie oznaczać chorobę. Widok słabego i chorego dziecka może ostrzegać nas o czających się na horyzoncie problemach, których pokonanie będzie wymagało od nas wysiłku i pełnego zaangażowania. 

Sennik: płaczące dziecko

Co może oznaczać płaczące dziecko we śnie? Według senników jest to zapowiedź problemów, które wyzwolą wielkie emocje. Płaczące niemowlę może zwiastować przejściowe problemy, które uda się jednak szybko pokonać.

Zobacz też: Paraliż senny- kiedy ciało śpi, a umysł się budzi

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu
Więcej o: