Zjawiskowe irysy. Kiedy sadzić te wyjątkowe kwiaty, aby zachwycały intensywnym kolorem?

Wysoki, piękny irys występuje w wielu magicznych kolorach. Ten piękny kwiat jest wytrzymały, niezawodny i łatwy w uprawie. Dowiedz się kiedy najlepiej sadzić go w ogrodzie i o czym jeszcze należy pamiętać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Irysy uwielbia się za ich okazałe, kolorowe i pięknie zaznaczone kwiaty. Rodzaj ten obejmuje szeroką gamę odmian, które można uprawiać w różnych miejscach. Posadzone w odpowiednim miejscu, są łatwe w pielęgnacji i długowieczne. Większość kwitnie latem, z wyjątkiem najwcześniejszych odmian cebulowych, które kwitną wczesną wiosną.

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Sadzenie irysów w ogrodzie. O czym należy pamiętać?

Bez wystarczającej ilości światła nie będą się dobrze rozwijały. Należy zapewnić im dobrze przepuszczalną, żyzną glebę o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Ziemię należy spulchnić do głębokości 12-15 cm, a następnie wymieszać z kompostem lub starym obornikiem. Dobry drenaż ma kluczowe znaczenie. Należy też pozwolić, aby liście irysów cebulowych obumarły w sposób naturalny, aby cebula mogła zgromadzić energię na przyszły rok. 

Irysy: kiedy sadzić? Czas ma znaczenie

Większość irysów sadzi się późnym latem lub wczesną jesienią, gdy temperatura w nocy utrzymuje się na poziomie 5-10 stopni lub wyższym. Daje to im dużo czasu na zakorzenienie się przed nadchodzącą zimą. Wysokie odmiany irysów najlepiej sadzić bliżej jesieni, ponieważ mają one tendencję do przechodzenia w stan spoczynku na początku lub w połowie lata.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: