Karol Strasburger spędził z nią 32 lata. Kim była Irena Strasburger? Ich miłość przerwała tragedia

Irena i Karol Strasburger zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Gdy się poznali, oboje mieli swoją historię. Nie przeszkodziła im jednak w zbudowaniu pięknego, pełnego miłości związku na ponad trzy dekady. Niestety, ich szczęście przerwała tragedia.

Irena Strasburger (Marcińczyk) wywodziła się z zamożnego domu. Jej ojciec był właścicielem dobrze prosperującej sieci pralni. To nie przeszkodziło jej w poszukiwaniu własnej drogi. Zamiast związać się z rodzinnym biznesem, poszła na studia. Skończyła hotelarstwo i turystykę w Katowicach oraz ekonomię w Krakowie. 

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Choć oboje mieli swoją historię, to była miłość od pierwszego wejrzenia

Gdy poznała Karola Strasburgera, była trzecią żoną "Czerwone Księcia", syna  premiera komunistycznego rządu, generała Piotra Jaroszewicza. Andrzej Jaroszewicz, bo o nim mowa, był kierowcą rajdowym, cieszył się opinią playboya i kobieciarza. Z kolei Karol Strasburger miał za sobą pięcioletnie małżeństwo z Barbarą Burską (zagrała Irenę w "Misiu"). 

Poznali się w Sopocie w 1980 roku. On czekał na nową miłość, ona dość miała niewierności męża. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, jednak początkowo musieli ukrywać swoje uczucia przed światem ze względu na męża Ireny. Dopiero gdy ten zauroczył się w Maryli Rodowicz, mogła odejść.

Irena i Karol Strasburger byli idealnym małżeństwem przez ponad trzy dekady

Ślub wzięli w 1981 roku. Uroczystość była huczna i bawiło się na niej mnóstwo ludzi. Karol Strasburger był wtedy wielką gwiazdą, mimo to spędzał z ukochaną każdą chwilę — wspólnie podróżowali, jeździli na nartach, na kempingi i grali w tenisa. Ich małżeństwo trwało 32 lata. Irena była kobietą wielu talentów. Wykształconą, ciekawą świata i ciepłą. Zmarła w nocy z 9 na 10 grudnia 2013 roku po dwuletniej walce z białaczką, kiedy wiele wskazywało na to, że uda jej się pokonać chorobę. Jej śmierć była olbrzymim szokiem i ciosem dla aktora. Długo nie mógł otrząsnąć się po jej odejściu.

Karol Strasburger dopiero parę lat temu znalazł nową miłość. W 2019 roku poślubił swoją agentkę, Małgorzatę Weremczuk, z którą doczekał się swojego pierwszego dziecka — córki Laury.

Więcej o: