Nie chcesz ściągnąć na siebie pecha? Tych rzeczy w marcu lepiej unikać

Przesądy towarzyszą nam od wieków. Jedni w nie wierzą, inni zaś się z nich śmieją. Niektórzy uważają, że istnieje 5 rzeczy, których lepiej nie robić w marcu, bo możemy ściągnąć na siebie pecha.

Marzec jest miesiącem przejścia z okresu zimowego na wiosenny. Wiąże się ze zmianami w pogodzie i w życiu. Wiele osób podejmuje wiosenne postanowienia i ma w sobie więcej energii do działania. Warto jednak pamiętać, że według przesądów istnieją rzeczy, których robić nie powinniśmy, gdyż ściągniemy na siebie pecha. Oczywiście pamiętajmy, żeby poniższe opisy traktować z przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Co Lena Kociszewska robi w czasie pełni księżyca? Przesądy i czary w Liście Plotka

Nigdy nie była w związku. Twierdzi, że jej atrakcyjność odstrasza mężczyzn Jeszcze nigdy nie była w związku. Twierdzi, że jej uroda odstrasza mężczyzn

Marzec jest wyjątkowym miesiącem. Chociaż mamy więcej energii, pewnych rzeczy lepiej nie robić

W marcu wiele się dzieje, nie tylko w przyrodzie, ale również w naszym życiu. Według słowiańskich wierzeń w tym czasie ludzie powinni skupić się na więzach z naturą. Zyskujemy więcej energii i podobnie jak przyroda wybudzamy się z zimowego snu. Według ludowych wierzeń w marcu wypada dzień nazwany "Słońcem Jaryła", czyli słowiańskiego boga wojny i młodości, który wiązał się z nowymi siłami witalnymi i energią do działania. I chociaż w tym okresie mamy mnóstwo planów i chęci do zmian, warto pamiętać, jakich rzeczy nie robić w marcu, aby nie kusić losu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek-Majdan: Chcę polityków, którzy tworzą Polskę przyjazną dla rodzin [TYLKO U NAS]

Lepiej nie rób tych rzeczy w marcu. Ściągniesz na siebie pecha

Czego lepiej nie robić w marcu, aby nie kusić losu?

  • Nie chowaj zimowych ubrań. Zgodnie z przesądem zbyt szybkie upchnięcie zimowych ubrań w szafie, ściągnie na nas zimę.
  • Nie rób gruntownych porządków w marcu. Według wierzeń z wielkim sprzątaniem powinniśmy wstrzymać się do kwietnia. Marzec powinien być miesiącem pozytywnego myślenia i skupienia się na realizacji własnych celów, a sprzątanie odbierze nam energię i radość z życia.
  • To nie jest czas na randkowanie. Teoretycznie wiosna sprzyja zakochaniu się i nowym znajomościom, ale wiosna to również czas optymistycznego patrzenia na świat, a co za tym idzie, będziemy patrzeć na przyszłego partnera przez różowe okulary. Gdy emocje opadną, możemy poczuć zawód.
  • Nie kupuj roślin. Kiedy na zewnątrz pojawiają się pierwsze promienie słońca, chcemy wprowadzić nieco życia również do naszego domu. Pamiętajmy jednak, że rośliny kupione w marcu, mogą się nie przyjąć i będą do wyrzucenia. Z zakupem roślin lepiej poczekać do kwietnia.
  • Lustro nie będzie dobrym zakupem. Według przesądu, jeśli kupimy lustro na przełomie zimy i wiosny, zakrzywi nam ono obraz rzeczywistości, a nasza samoocena się obniży.
Więcej o: