Wuj na weselu. Od 25 lat przekręca panny młode do góry nogami. Nie tylko nadal go zapraszają, ale też uwielbiają

"Chcę go na swoim weselu", "To epickie", "Gdzie był, kiedy brałam ślub?", "To takie słodkie" - zachwycają się kobiety, które obejrzały nagranie z "typowym wujem na weselu". Mężczyzna zapoczątkował rodzinną tradycję i od 25 lat podnosi, a następnie przekręca panny młode na weselach.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Sezon weselny rozpoczął się na dobre. Pomimo wysokich cen w 2023 roku, wiele par decyduje się na organizację hucznego przyjęcia dla całej rodziny. To doskonała okazja, żeby zobaczyć się z krewnymi, których nie widzieliśmy przez długi czas i wspólnie świętować wkroczenie w nowy etap życia. Ostatnio jedna z użytkowniczek TikToka pochwaliła się tradycją, która 25 lat temu przy okazji wesel na stałe weszła do ich rodziny. 

Zobacz wideo Wesele w góralskim stylu za granicą? Agnieszka Grzelak zagrała w Koło Plotka

Od 25 lat przekręca panny młode do góry nogami

"Dziwna tradycja weselna: mój tata odwraca panny młode" - czytamy w podpisie do nagrania, które obejrzało prawie 20 tysięcy osób. Na filmiku widzimy zmontowane archiwalne ujęcia z wesel, na których starszy pan podchodzi do panien młodych i najpierw je podnosi, a następnie obraca do góry nogami. Te wydają się być rozbawione i wzruszone całą sytuacją. 

Nagranie nie tylko spodobało się użytkowniczkom TikToka, ale wiele z nich stwierdziło, że to urocza tradycja i chętnie zaprosiłyby "wuja" na swoje przyjęcie weselne. Niektóre kobiety zastanawiały się, jak to wszystko się zaczęło. Niestety autorka pozostawiła to dla siebie. 

Ile w 2023 roku kosztuje organizacja wesela?

W 2023 roku cena za talerzyk to koszt 300-400 zł. W przypadku organizacji przyjęcia na 100 gości, za samą salę zapłacimy 40 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty dekoracji — około 7 tys. zł, fotografa — minimum 4 tys. zł, kamerzysty — minimum 5 tys. zł oraz DJ — również minimum 5 tys. zł.

Więcej o: