Kobiety z takim wykształceniem najbardziej obawiają się porażki. Nie czują się wystarczające

Raport "Jesteś ekspertką! Uwierz w to!" został zainicjowany przez Olę Gościniak. Dotyka on przede wszystkim kwestii wiary pań we własne kompetencje. - To była praca wielu osób w ciągu ostatniego pół roku i ponad 1000 ankietowanych kobiet - poinformowała Gościniak.

W trakcie badań zostały przeanalizowane takie zagadnienia jak poczucie eksperckości oraz czynniki blokujące panie przed dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na swoich umiejętnościach. Z raportu dowiadujemy się między innymi, że aż 63 procent kobiet obawia się krytyki swoich kompetencji. Z kolei 32 procent ankietowanych boi się oceny swojego wyglądu, gdy zaczną publicznie dzielić się wiedzą. Poza tym zaledwie 120 kobiet z 1019 (11 procent) uznało się za ekspertkę w swojej dziedzinie.

Zobacz wideo

Kobiety z wyższym wykształceniem najbardziej obawiają się porażki

Co ciekawe, panie z wykształceniem wyższym najbardziej obawiają się porażki. Ponad 60 procent ankietowanych boi się, że ich kompetencje i wiedza nie są wystarczające do publicznego dzielenia się swoją wiedzą. Kobiety często blokuje też ich perfekcjonizm. Aż 62 procent badanych zaznaczyło, że ma problem z zarabianiem na wiedzy, bo uważa, że ich usługa musi być idealna. Chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat? Raport "Jesteś ekspertką! Uwierz w to!" jest już dostępny na stronie projektu. Tutaj możecie zapisać się, aby otrzymać bezpłatny PDF >>

Ola Gościniak: To była praca wielu osób

Ola Gościniak od lat wspiera kobiety w biznesie online. Nie tylko motywuje, lecz także pokazuje możliwości na stworzenie dochodowego biznesu. Jak wyznała, kobiety mają wiele blokad, które powstrzymują je przed jawnym dzieleniem się wiedzą. I to zmotywowało ją do tego, by przeprowadzić badania. Chciała sprawdzić, co negatywnie wpływa na kobiety.

 

- To była praca wielu osób w ciągu ostatniego pół roku i ponad 1000 ankietowanych kobiet. Zapracowałyśmy na to, aby raport był mocny! - poinformowała Gościniak na swoim profilu na Instagramie. W badania zaangażowała się specjalistka od badań statystycznych Janina Bąk. - To ważne, by dowiedzieć się, jakie cechy, według opinii publicznej, powinien posiadać ekspert, ale również, jakie są główne obawy i bariery, które hamują kobiety przed dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym. Mam nadzieję, że ten raport będzie pierwszym krokiem ku temu, by jak najwięcej kobiet te obawy przezwyciężyło - twierdzi specjalistka.

Więcej o: