Przekroiłam ziemniaka na pół i przetarłam nim twarz. Nie mogę uwierzyć, że to działa!

Produkty dostępne w kuchennej szafce takie jak ziemniaki są nie tylko smaczne. Mają również wiele zdrowotnych korzyści, które mogą pomóc w poprawie zdrowia skóry. Oto najlepszy sposób na ich wykorzystanie w pielęgnacji twarzy.

Często szukamy idealnego kremu lub serum nawilżającego do skóry, wydając przy tym spore sumy pieniędzy. Okazuje się, że tańsze i łatwodostępne alternatywy są schowane w zakamarkach kuchni. Ziemniaki to ulubione warzywo wielu z nas. Od frytek po inne wersje, ziemniak jest zdecydowanie głównym składnikiem niektórych z najbardziej lubianych potraw. Być może nie wiedziałaś, że może zdziałać wiele dobrego również dla skóry.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodaj ziemniaki do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Jakich korzyści możesz się spodziewać?

Może to zabrzmieć zadziwiająco, ale zwykły ziemniak może przynieść szereg korzyści dla skóry. Zredukuje ciemne plamy, rozjaśni cienie, zmniejszy blizny potrądzikowe i nada twarzy zdrowego blask. Dzieje się tak, ponieważ ziemniaki są niezwykle bogate w witaminę C, o której wiadomo, że leczy uszkodzenia słoneczne, usuwa martwe komórki skóry i zmniejsza drobne linie. Co więcej, ziemniaki zawierają również enzym zwany katecholazą, który może pomóc w walce z przebarwieniami.

Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim twarz. Później sobie podziękujesz

Ziemniaki posiadają wszechstronne zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w pielęgnacji skóry. To popularne warzywo możesz wykorzystać w banalny sposób.

  1. Umyj dokładnie surowego ziemniaka, a następnie przekrój go na pół.
  2. Pocieraj nim wcześniej oczyszczoną i osuszoną twarz przez około minutę.
  3. Odczekaj od 5 do 10 minut.
  4. Po upływie wyznaczonego czasu umyj twarz przy użyciu letniej wody. 

Drugą opcją wykorzystania ziemniaka jest skorzystanie z jego skórki. Wystarczy, że wcześniej obraną skórę wetrzesz w twarz niczym peeling. Całość zostaw na 10 minut, a następnie zmyj letnią wodą. Ten sposób szczególnie sprawdzi się latem, gdyż ziemniak pomaga łagodzić poparzenia słoneczne i zapewnia skórze naturalny blask.

Więcej o: