Kolory włosów, które postarzają i dodają lat. Unikaj ich, bo będziesz wyglądać na 10 lat starszą!

Odpowiednia fryzura, czy kolor włosów potrafią zdziałać cuda. Optycznie odmładzają, rozświetlają i sprawiają, że po prostu czujemy się świetnie. Niestety działa to również w drugą stronę. Źle dobrany kolor włosów potrafi wizualnie postarzyć i dodać nawet 10 lat. Sprawdź, jakich kolorów powinnaś unikać.
Zobacz wideo Jak prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Odpowiednia fryzura to taka, w której przede wszystkim to my same czujemy się doskonale. Oczywiście, nikt nie ma nam prawa narzucać tego, jak mamy wyglądać, jednak czasem warto kierować się sprawdzonymi zasadami, dzięki którym możemy czuć się i prezentować jeszcze lepiej. Niestety, niektóre kolory włosów mają to do siebie, że postarzają i uwydatniają wszelkie niedoskonałości. Najczęstszym błędem, który popełniają kobiety jest chęć wyglądania zbyt młodo przez kobiety dojrzałe, albo dodawanie sobie na siłę lat przez młode dziewczyny. Oto kolory włosów, których powinny unikać kobiety niezależnie od wieku.

Kolory włosów, które postarzają i dodają lat: zbyt ciemne

Zbyt ciemne i zimne kolory to nie jest dobry pomysł dla kobiet w żadnym wieku. Kolor włosów powinien być bowiem idealnie dobrany do odcienia cery, naturalnego koloru włosów, a także oprawy oczu. Odcienie, które są zbyt ciemna, powodują, że cera wydaje się bardziej szara, a zmarszczki bardziej pogłębione. Poza tym, w przypadku odrostu widoczny będzie jaśniejszy kolor naturalnych lub siwych kosmyków. Znacznie lepiej wybrać ciepły odcień, który jest o dwa - trzy tony ciemniejszy od naturalnych pasm. Można również dodać rozświetlające refleksy tuż przy twarzy. Wówczas każda kobieta będzie czuć się zjawiskowo.

Kolory włosów, które postarzają i dodają lat: za jasne

Zbyt jasny odcień włosów to również nie jest dobry pomysł. Wówczas włosy mogą wydawać się wypłowiałe, a według wielu profesjonalnych stylistów fryzur, zbyt mocno rozjaśnione kosmyki mogą postarzać tak samo jak zbyt ciemne. Podobnie jak w przypadku ciemnych włosów, najlepiej jeśli zdecydujesz się na odcień, który jest maksymalnie trzy tony jaśniejszy od twojego naturalnego koloru włosów, rzęs i brwi.

Kolory włosów, które postarzają i dodają lat: zbyt młodzieżowe

Błędem, który również zdarza się popełniać kobietom w przypadku koloryzacji włosów jest bezmyślne uleganie modzie lub chęć odmłodzenia się na siłę. Oczywiście, każda kobieta zrobi jak uważa i postawi na odcień, w którym czuje się dobrze, jednak dojrzałe kobiety powinny zrezygnować z takich trendów jak np. różowe włosy. Taki odcień zamiast odmładzać, jeszcze bardziej postarzy nas wizualnie. 

Więcej o: