Warkocze bokserskie wyglądają stylowo i pasują każdej kobiecie. Podpowiadamy, jak je zrobić

To uczesanie jest jednym z najgorętszych trendów tego sezonu. Bokserskie warkocze sprawdzają się nie tylko na trening. Taka fryzura świetnie pasuje do zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji. Jak je zrobić? Podpowiadamy!

Jeśli lubisz modne fryzury i upięcia, to w sezonie wiosna-lato 2021 postaw na warkocze. Warkocze można zapleść na wszystkich rodzajach włosów, a do tego pasują do niemal każdej stylizacji. 

Zobacz wideo Najmodniejsza fryzura tego sezonu! Zobacz, jak zrobić bokserskie warkocze

Warkocze bokserskie - proste i efektowne upięcie na każdą okazję 

Warkocze holenderskie, popularnie nazywane warkoczami bokserskimi, to trend, który pokochały gwiazdy oraz influencerki na całym świecie. Na swoich głowach noszą je m.in. Kim Kardashian, Kylie Jenner, Khloe Kardashian, Katy Perry, czy Rita Ora. Co sprawia, że ta fryzura jest tak popularna? Warkocz bokserski nadaje się nie tylko jako fryzura codzienna. Doskonale sprawdza się na imprezy, wesela i towarzyskie spotkania. Jego zalety docenią zwłaszcza posiadaczki cienkich włosów, ponieważ dzięki tej fryzurze włosy wydają się grubsze i gęstsze. 

Jak zrobić warkocze bokserskie?

Warkocz bokserski to odwrotna wersja dobieranego warkocza. Klasyczny dobierany warkocz chowa włosy do wewnątrz, natomiast warkocz bokserski jest splotem wypukłym, który eksponuje włosy. 

 

Tak zaplecione włosy wyglądają bardzo efektownie, a wykonanie bokserskich warkoczy wcale nie jest trudniejsze od zaplatania klasycznego warkocza dobieranego. 

Jak zapleść bokserskie warkocze? Instrukcja krok po kroku

 1. Zrób prosty przedziałek pośrodku głowy
 2. Zwiąż jedną partię włosów, aby ci nie przeszkadzała. 
 3. Na tej drugiej partii, przy samym czole wybierz niewielkie pasmo i podziel je na trzy części.
 4. Pasmo z prawej strony przełóż pod środkowym pasmem.
 5. Teraz pasmo z lewej strony przełóż pod środkowym.
 6. Teraz do prawego pasma dobierz luźny kosmyk włosów (tak jak to robisz, zaplatając dobierany warkocz) i przełóż pod środkowym pasmem. 
 7. To samo wykonaj z lewej strony.
 8. Wplataj w warkocz kolejne luźne pasma, aż dojdziesz do tyłu głowy.
 9. Teraz dokończ warkocz klasycznym sposobem.
 10. Zwiąż koniec warkocza gumką. 
 11. Teraz rozpuść włosy z drugiej strony głowy i zapleć drugi warkocz. 
Więcej o: