Fryzury z warkoczem - nie tylko dla małych dziewczynek

Fryzury z warkoczem nie wychodzą z mody. Ten, niegdysiejszy symbol panieństwa, w różnych wariacjach noszą na głowie zarówno małe dziewczynki, jak i dorosłe kobiety. To doskonała i praktyczna fryzura na co dzień i na bardziej formalne, eleganckie okazje jak ślub czy spotkanie biznesowe. Podpowiadamy, jakie fryzury z warkoczem są aktualnie na topie.

Fryzura z warkoczem - zalety

Fryzura z warkoczem ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

  •  szybka i łatwa w wykonaniu;
  •  dobrze ujarzmia nawet najbardziej niesforne włosy;
  •  wygodna i trwała - polecana dla osób uprawiających sport;
  •  nie niszczy włosów - idealna fryzura na noc;
  •  dobra na wiele okazji - od codziennych po eleganckie;
  •  odejmuje lat.

Rude włosy pasują do jasnej karnacji. Zdjęcie ilustracyjne Rude włosy- naturalne, farbowane. Sprawdź, komu pasują i jak wygląda pielęgnacja

Fryzury: warkocze. Na jaki wariant się zdecydować?

Warkocze można zaplatać na wiele sposobów. Co istotne, ta fryzura, wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie dla posiadaczek długich włosów - warkocze również na kosmykach o średniej długości będą prezentowały się zjawiskowo. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych fryzur z warkoczami w roli głównej:

  • Warkocz dobierany klasyczny (francuski) - jedno z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej eleganckich uczesań. Sposób wykonania: najwyższe pasmo włosów na głowie dzielimy na trzy równe części (lewe, środkowe, prawe). Zaczynamy je zaplatać tak, jak do zwykłego warkocza (tylko jeden splot z prawego i lewego pasma), następnie zaplatamy warkocz dobierając dodatkowe luźne pasma z boków głowy. Po zakończeniu zaplatania uzyskujemy grubszy warkocz, który związujemy gumką. Warkocz francuski. Zdjęcie ilustracyjne, Africa Studio/shutterstock.com
  • Warkocz holenderski - uczesanie polecane szczególnie dla właścicielek cienkich włosów, gdyż zdecydowanie nadaje im objętości. Sposób wykonania: z czubka głowy wybieramy trzy szerokie pasma. Następnie pierwsze z brzegu (np. lewe) pasmo przekładamy pod środkowym, to samo robimy z przeciwległym (prawym)  pasmem. Do skrajnego (lewego) pasma dobieramy nieco włosów i ponownie przekładamy pod środkowym pasmem. Czynność powtarzamy z prawym pasmem. Po zakończeniu zaplatania warkocz holenderski związujemy gumką.
  • Warkocze bokserskie - świetne w codziennych stylizacjach np. do szkoły, na trening czy imprezę. Warkocze bokserskie to dwa warkocze holenderskie zaplecione po obu stronach głowy. Sposób wykonania: dokładnie rozczesujemy włosy, robimy przedziałek (wg. uznania na środku lub boku) i zaczynamy zaplatanie warkocza holenderskiego z jednej strony głowy, a następnie taki sam robimy z drugiej strony. Zaplecione warkocze związujemy gumkami.
  • Warkocz klasyczny - najprostszy i najszybszy w wykonaniu ze wszystkich warkoczy. Sposób wykonania: włosy dzielimy na trzy części, następnie pierwsze z brzegu pasmo przekładamy nad środkowym, to samo robimy z drugim skrajnym pasmem. Kolejno na przemian powtarzamy czynności - raz prawe pasmo, raz lewe. Gotowy warkocz związujemy gumką. Warkocz klasyczny. Zdjęcie ilustracyjne, Arianna Pellini/shutterstock.com
  • Kłos - efektowna fryzura na wiele okazji. Sposób wykonania: włosy dzielimy na dwie części, następnie z brzegu pierwszej części wybieramy cienkie pasmo, które musimy przełożyć górą do przeciwnej części włosów. Kolejno te same czynności wykonujemy z drugą częścią włosów aż do utworzenia pełnego kłosa. Warkocz kłos. Zdjęcie ilustracyjne, Alexandra Dikaia/shutterstock.com
Zobacz wideo A może warkocz bez plecenia?

Warkocze na wesele - eleganckie i romantyczne

Warkocze na wesele? Jak najbardziej! Takie uczesanie jest wprost stworzone zarówno dla panny młodej, druhny, jak i gościa weselnego. Warkocze na wesele często wybierają panny młode lubiące styl boho. Na tak podniosłą uroczystość polecamy efektowny warkocz syreny lub przepiękny warkocz wodospad. Sprawdzi się także elegancki warkocz francuski, a dla minimalistek również ten prosty i klasyczny. Możemy też zdecydować się na kok opleciony warkoczem, warkocz zapleciony dookoła głowy, czyli tzw. korona lub pojedyncze warkocze na rozpuszczonych, pofalowanych włosach.

Warkocz na wesele. Zdjęcie ilustrująceWarkocz na wesele. Zdjęcie ilustrujące Batkova Elena/shutterstock.com

Nie zapominajmy o dodatkach do fryzury - wianek wykonany ze świeżych kwiatów lub pojedynczy kwiat wpięty we włosy to propozycja stylizacji dla romantyczek. Do warkocza pasuje zarówno welon, jak i elegancka, biżuteryjna opaska. Można też w niego wpleść rozmaite ozdoby np. perełki, wstążki itp.

Warkocze na wesele koniecznie trzeba utrwalić odpowiednio mocnym lakierem do włosów, dla lepszego efektu można też użyć spray nabłyszczający. Profesjonalnie wykonana fryzura z pewnością bez szwanku przetrwa całą weselną zabawę. Warto wcześniej u fryzjera wypróbować kilka wariantów takiego uczesania i wybrać to, w którym najlepiej wyglądamy. Warkocze najokazalej prezentują się na długich włosach, jeżeli jednak jesteśmy posiadaczkami tych do ramion, lub nawet nieco krótszych to wcale nie musimy rezygnować z takiej fryzury. Możemy po prostu zapleść pojedyncze warkocze po bokach głowy i połączyć je na środku.

Cieniowane włosy ułatwią pozbycie się rozdwojonych końcówek. Zdjęcie ilustracyjne Cieniowane włosy. Kto powinien się na nie zdecydować?

Warkocze fryzury - jak je ''podkręcić''

Wiemy już, że warkocze to doskonałe fryzury na co dzień i od święta. W zależności od dodatków stanowią prawdziwie uniwersalne uczesanie. Warkocze-fryzury na co dzień możemy urozmaicić kolorową apaszką lub wstążkami. W wersji eleganckiej, wieczorowej mogą to być ozdobne wsuwki lub opaska. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu spektakularnego efektu push up to polecamy zaplecenie tzw. oszukanego warkocza lub warkocza holenderskiego.

Więcej o: