Kiedyś te paznokcie były hitem, dziś są kiczowate. Lepiej zapomnij o nich tego lata!

Zadbane paznokcie to nasza doskonała wizytówka. Nie dziwi więc fakt, że zależy nam na tym, by zawsze prezentowały się nienagannie. Jaki manicure będzie modny w najbliższym czasie? A czego lepiej unikać? Oto kilka wskazówek i pomysłów.

Pamiętacie, jak kilka lat temu ogromną popularnością cieszyły się bardzo długie paznokcie? Mimo że takie stylizacje nie należały do najwygodniejszych, wiele osób decydowało się na takie rozwiązanie. Mamy jednak dobrą wiadomość dla tych, którzy nie przepadali za tego typu paznokciami. Teraz modne jest coś zupełnie innego. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie?

Paznokcie na lato 2023 

Mimo że jeszcze jakiś czas temu trudno było to sobie wyobrazić, obecnie bardzo modne są krótkie paznokcie. Jest to trend, który doskonale wpisuje się w popularną obecnie estetykę clean girl. Taki manicure jest nie tylko szalenie wygodny, lecz także bardzo elegancki i stylowy. Co istotne, w tym sezonie unikamy także krzykliwych zdobień i kolorów. 

 

Taki manicure to hit na lato 2023

Doskonałym uzupełnieniem tego trendu to lipgloss nails. Taka stylizacja od razu kojarzy się z błyszczykiem na ustach. Co istotne, taki manicure nie wymaga wiele czasu i pracy. Poradzą sobie z nim nawet osoby bez zaawansowanych umiejętności.

 

Jak wykonać taki manicure? Po usunięciu skórek i nadaniu kształtu płytce nałóż bazę. Następnie pomaluj paznokcie na wybrany kolor. Ważne, by był jasny i subtelny. Jeżeli to dla ciebie za mało, wybierz lakier z delikatnymi drobinkami. Zabezpiecz paznokcie dwiema warstwami błyszczącego top coatu.

Takie paznokcie nie wychodzą z mody

French manicure to bezpieczna propozycja na różne okazje, która pasuje do różnych stylizacji. Teraz powraca w nieco odmienionej wersji. Zamiast białego koloru na końcówkach paznokci możemy zaszaleć z kolorami. Wystarczy baza w kolorze zbliżonym do naturalnego i pastelowe kolory na końcówkach. Najmodniejsze odcienie w tym sezonie to ciemnoróżowy, błękitny, jasnofioletowy oraz żółty.

Więcej o: