Najseksowniejsze sporty

Kobiety podziwiają wspinaczy. Badania przeprowadzone na brytyjskim uniwersytecie wykazały, że zdaniem płci pięknej wspinaczka skałkowa jest najseksowniejszym sportem.

Wspinaczka

W badaniu wzięło udział 6 tysięcy osób. Miały one wskazać sport, którego uprawianie najbardziej je pociąga u płci przeciwnej. 57 procent kobiet uznało, że jest nim wspinaczka i okrzyknęły tym samym wspinaczy najbardziej seksownymi sportowcami.

Sporty ekstremalne

Zdaniem naukowców mężczyzna, uprawiający wspinaczkę, uważany jest za odważnego i silnego, a to cechy pożądane przez kobiety u płci przeciwnej.

Piłka nożna

Na kolejnych pozycjach w rankingu najseksowniejszych sportowców znaleźli się panowie, uprawiający sporty ekstremalne, piłkarze i ci, którzy lubią chodzić po górach.

Aeorobik

Mężczyźni także wskazali swoje typy ? za najseksowniejsze uważają kobiety, ćwiczące aerobik - 70%, a  także jogę 65%. Panie chodzące regularnie na siłownię mogą liczyć na powodzenie u 64% mężczyzn.

Joga

Badanie wykazało także, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni słabo orientują się w tym, jaki sport płeć przeciwna uważa za atrakcyjny. 56% mężczyzn sądziło, że kobietom podoba się kulturystyka ? a w rzeczywistości wybrało ją 19% pań. Kobiety były bliższe prawdy. Sądziły, że mężczyznom podobają biegaczki i faktycznie za biegającymi paniami ogląda się ponad połowa ankietowanych mężczyzn.

Siłownia

Wybór pań wydaje się opierać na poszukiwaniu cech, które uważają za atrakcyjne u mężczyzn, czyli odwagi i zdolności do pokonywania wyzwań. Mężczyźni zaś nie sięgają tak głęboko, szukają kobiet sprawnych fizycznie, ale takich, które nie będą zbyt dużym wyzwaniem dla ich własnego ego - podsumował badanie naukowiec.

Więcej o: