Sennik - włosy. Co oznacza sen o włosach?

Sennik - włosy. Obcinanie, farbowanie czy wizyta u fryzjera - tego rodzaju sen o włosach miałeś/aś ostatnio i zastanawiasz się, co może oznaczać? Z naszego artykułu poznasz znaczenie marzeń sennych z włosami w roli głównej.

Sen o włosach - ogólne znaczenie

Sen o włosach stanowi odzwierciedlenie naszej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Jak można się domyślić tego rodzaju marzenie senne może mieć dwojakie znaczenie - pozytywne, a także negatywne. Dużo - w tym zakresie - zależy od tego, w jakiej kondycji występują one w naszych snach. Co do zasady długie, piękne, błyszczące i zadbane włosy widziane podczas snu są wyrazem wolności, niezależności, siły, witalności, a także odzwierciedleniem faktu, iż mamy wysokie poczucie własnej wartości i doceniamy siebie. Zła kondycja kosmyków w marzeniu sennym ma znaczenie odwrotne - prawdopodobnie poczucie wartości śniącej osoby jest mocno nadwyrężone i niedoceniane. Mimo ogólnego znaczenie, sen o włosach można rozważać również w innych aspektach życia i kondycji człowieka - wedle powiedzenia "im dalej w las, tym więcej drzew".

Sennik - fryzjer. Znaczenie snu

Według sennika, jeśli w naszym snach główną rolę odgrywa fryzjer, zazwyczaj stanowi on rodzaj ostrzeżenia przed jakąś osobą, znajdującą się w naszym otoczeniu. Warto wówczas zwrócić uwagę na nowe kontakty, ostrożnie wypowiadać się w towarzystwie nowo poznanych osób czy po prostu być wyczulonym na próby manipulacji ze strony kogoś znajomego. Nie oznacza to jednak, że to jedyna interpretacja fryzjera ze snów. Wszystko bowiem zależy od tego, w jakiej roli ów postać występuje, i tak:

  • jeśli fryzjerem jest osoba śniąca, oznacza to kłótnię rodzinną, której celem będzie wyjaśnienie niezałatwionych spraw z przeszłości
  • wizyta u fryzjera może oznaczać pewną zmianę w życiu, jednak nie należy się nastawiać na wielkie rewolucje
  • układanie włosów przez fryzjera oznacza powodzenie finansowe, jednak długofalowe. Zatem szybki zysk, wygrana w totolotka czy ogromny spadek nie wchodzą w grę. Chodzi tu bardziej o konsekwentną realizację pewnego celu finansowego.
Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Obcinanie włosów - sennik

Obcinanie włosów według sennika może mieć trzy znaczenia:

  1. Obcinanie włosów osobie śniącej to zazwyczaj zły omen - przepowiednia żalu, smutku czy rozczarowania. Jego interpretacja może jednak sięgać nieco głębiej i być odzwierciedleniem naszych wewnętrznych obaw przed publicznym zniesławieniem, utratą prestiżu czy autorytetu. 
  2. Jeżeli w Twoim śnie włosy są obcinane innej osobie, może być to dla Ciebie rodzaj ostrzeżenia przed nadmiernym zaufaniem nowo poznanym osobom. W takiej sytuacji rozwaga i dystans będą korzystniejsze od bezkrytycznego poddawania się wpływom innych osób - zwłaszcza jeśli są to nowe znajomości.

Zobacz też: Sennik - poród. Co oznacza sen o porodzie?

Sennik - obciąć włosy. Jak interpretować taki sen?

Sennik wskazuje także, że obciąć włosy we śnie znaczy odciąć się od wydarzeń z przeszłości. Warto jednak pamiętać o tym, że należy je najpierw zakończyć, zapomnieć i nie wracać do nich już nigdy. Włosy w podstawowym znaczeniu związane są z życiem człowieka, zatem wszelka zmiana ich długości będzie ściśle związana ze zmianą, jaka ma się wydarzyć w najbliższej przyszłości. W senniku przemiana wyglądu polegająca na ścinaniu włosów czy diametralnej modyfikacji fryzury związana jest z nowym etapem w życiu - szczególnie w zakresie wewnętrznej przemiany śniącej osoby. Obcięcie włosów z długich na bardzo krótkie może się wiązać z przykrym doświadczeniem w naszym życiu, warto jednak pamiętać o tym, że interpretacja zakłada także przemianę związaną z przejściem ze stanu niedojrzałości emocjonalnej w stan, w którym zaczynamy życie postrzegać z innej perspektywy niż dotychczas.

Sennik - farbować włosy

Farbowanie włosów - szczególnie na inny kolor niż dotychczas - według sennika oznacza zazwyczaj wielką zmianę w naszym życiu. Nie bez znaczenia jest również kolor, na jaki farbujemy włosy. W zależności od odcienia interpretacja może być nieco odmienna. Jakie znaczenie mają poszczególne kolory farbowania? Oto kilka podpowiedzi:

  • farbowanie włosów na jasno oznacza, że w najbliższym czasie powinniśmy kierować się rozwagą, podejmowanie ważnych decyzji pod wpływem emocji bądź chwilowych impulsów niestety nie wyjdzie nam na dobre, co więcej takie działanie może prowadzić do naprawdę poważnych kłopotów. Jeśli w naszych snach zmieniamy kolor pukli na siwy, najczęściej powinniśmy spodziewać się przykrego wydarzenia, może nawet śmierci kogoś bliskiego
  • farbowanie włosów na czarno to dobry omen. Dobry stan zdrowia, namiętność czy szansa na szybkie wyleczenie dolegliwości, to podstawowe znaczenie snu o farbowaniu włosów na czarno. Niewykluczone również, że to dobry znak dla kogoś nam bliskiego, lecz także nastawienie się na pasmo wzlotów i upadków - to w przypadku czarnych, krótkich, kręconych pasm
  • farbowanie włosów na rudo - może oznaczać zarówno ognisty temperament jak i silną osobowość, co warto wykorzystać w rozwoju czy realizacji zamierzonego celu. Rudość na głowie śniącej osoby może świadczyć także o zazdrości w przyjaźni lub związku. W takim przypadku szczera rozmowa zawsze będzie dobrym rozwiązaniem

Zobacz też: Sennik - nietoperz. Poznaj znaczenie snu o nietoperzach

Więcej o: