Sennik: wojna. Co oznacza sen o wojnie?

Sennik: wojna. Sennik pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące znaczenia snów. Sprawdźmy, co sennik mówi na temat snów o wojnie.

Sen o wojnie – symbolika

Sen o wojnie z reguły nie wróży nic dobrego, chociaż, jak w przypadku każdego snu, ważne są wszystkie jego szczegóły. Warto więc zastanowić się, czy podczas snu wojnę jedynie obserwowaliśmy, czy też byliśmy stroną walczącą. Ważny jest też przebieg samej walki oraz jej zakończenie. Wojna wg sennika jest traktowana ogólnie jako symbol konfliktu. Sen o wojnie raczej nie zwiastuje powodzenia w sprawach osobistych bądź zawodowych, dodatkowo często stanowi rodzaj ostrzeżenia przed tym, co może nas spotkać w niedalekiej przyszłości.

Sennik: krew. Poznaj znaczenie snów. Zdjęcie ilustracyjne Sennik: krew. Poznaj znaczenie snów

Sennik: wojna – ucieczka

Nie zawsze śnią nam się przyjemne rzeczy, czasem męczy nas jakiś zły sen. Wojna to jeden z motywów sennych, których wolelibyśmy nie oglądać. Sen o wojnie sennik interpretuje jako symbol gniewu, zmartwień, konfliktów z prawem, ale także ciężarów i znoju w życiu prywatnym i zawodowym. Może to być również zapowiedź czekającej nas nieprzyjemnej i generującej wiele stresu sytuacji. Jak mówi sennik, wojna i nalot bombowców widziane podczas snu, zwiastują nadchodzący trudny okres w naszym życiu. W myśl sennika wojna i ucieczka przed nią mogą być odzwierciedleniem naszego stanu ducha. Szukając hasła w senniku ''wojna – uciekać'' dowiemy się, że być może w naszym życiu pojawiły się przykre zdarzenia, traumatyczne przeżycia albo konflikty, o których chcemy jak najszybciej zapomnieć.

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Sennik: wojna – co oznacza sen o wojnie?

Według sennika wojna stanowi zapowiedź kłopotów i trosk dla wszystkich, oprócz żołnierzy. Jednakże dokładniejsze znaczenie snu o wojnie zależne jest od wielu jego szczegółów. Jak podaje sennik, wojna atomowa oznacza, że osoba, której się ona śni będzie chciała wykorzystać swoje talenty i umiejętności w złym celu. W myśl interpretacji sennika wojna światowa to sen proroczy, który jest zapowiedzią wojny na jawie albo silnego wstrząsu wewnętrznego, jaki czeka osobę, której się przyśniła.

Sprawdzając w senniku, co oznacza sen o wojnie, dowiemy się, że przeżyjemy wielkie zdenerwowanie i będziemy musieli poradzić sobie ze stresującą sytuacją w pojedynkę. A oto, jak interpretowane są inne elementy naszego snu przez sennik:

 • wojna i bomby – powinniśmy kontrolować swoje zachowanie, gdyż brak nam wyczucia i taktu;
 • wojna i samoloty – jeśli widzimy we śnie nalot, to jest to symbol zbliżających się kłopotów;
 • wojna i ukrywanie się – symbolizują uchylanie się przed koniecznością podjęcia trudnych decyzji;
 • wojna i ucieczka – śnią się zwykle osobom przeżywającym wewnętrzny konflikt;
 • wojna-walka – jeśli śnią nam się walczący żołnierze, oznacza to, że ktoś oczekuje od nas zajęcia stanowiska w konflikcie (jest to ostrzeżenie, by zachować neutralność).

Zobacz też: Sennik: uciekanie przed policją- sprawdź znaczenie snu

Sennik: rozmawiać o wojnie – co to oznacza?

Według sennika wojna, a strzelanie podczas niej w szczególności, symbolizuje walkę z nieprzyjaciółmi. Oznacza to, że przyjdzie nam się przed nimi bronić. Co ciekawe, jak mówi sennik, wiadomość o wojnie podana we śnie przez media to dla nas sygnał, że w naszym otoczeniu znajduje się osoba, która nie jest nam życzliwa. Ponadto, według sennika, informacja o wojnie, przeczytana przez nas w prasie czy usłyszana w telewizji w naszym śnie, to dla nas ostrzeżenie przed złymi wieściami. Jak podaje sennik, rozmowa o wojnie we śnie oznacza chęć zajęcia stanowiska w konflikcie, który nas bezpośrednio nie dotyczy. Warto jednak uważać, bo jeśli zdarzy nam się śnić o wojnie, w której bierzemy czynny udział, to możemy być świadkami wielkiej kłótni i lepiej nie dać się w nią wciągnąć.

Zobacz też: Sennik: ząb. Sprawdź, co oznacza ząb we śnie

Sen: wojna – samoloty też mają swoją symbolikę

Jeśli już przydarzy nam się tak straszny sen, wojna znaczenie może mieć mniej lub bardziej symboliczne, na pewno jednak jej pojawienie się we śnie związane jest z naszą sytuacją życiową i relacjami z innymi ludźmi. Gdy słyszymy w śnie o wojnie strzelanie, warto zastanowić się, czy podświadomie nie chowamy do kogoś urazy. Kiedy nam się śni wojna atomowa, to znaczy, że tłumimy w sobie wiele złości. Jeśli tematem naszego snu jest wojna z Niemcami, a my odczuwamy strach przed żołnierzami wroga, możemy spodziewać się czekającego nas w rzeczywistości odtrącenia. Gdy śni nam się wojna, ucieczka podczas takiego snu może być odzwierciedleniem naszego stanu ducha, w związku z problemami zdrowotnymi, trudnym okresem w pracy czy kryzysem w związku.

Jeśli głównym motywem snu o wojnie jest nalot wrogich sił, możemy spodziewać się kłopotów. Wiele zależy od tego jakie pojawią się w naszym śnie o wojnie samoloty. Widząc bombowce oczekujmy na przykrą sytuację, z jaką przyjdzie nam się niebawem zmierzyć. Może ona pociągnąć za sobą inne niemiłe zdarzenia, dlatego kłopotów nie należy ignorować. Jeśli widzimy zrzucane przez te samoloty bomby, możemy dodatkowo spodziewać się trudnych do rozwikłania sporów. Z kolei nadlatujące myśliwce ostrzegają nas przed trudnym okresem w życiu osobistym oraz zawodowym.

Sennik - pociąg. Zdjęcie ilustracyjne Sennik: pociąg. Co oznacza sen o pociągu?

Sen o wojnie

Sen o wojnie nie tylko nie należy do przyjemnych, ale też znaczenie ma niezbyt pozytywne. Ucieczka przed działaniami wojennymi symbolizuje sytuacje, które za wszelką cenę chcemy wymazać z pamięci. Sen o wojnie atomowej przestrzega przed wykorzystaniem własnych umiejętności do wątpliwych interesów. Dużo ważniejszy zdaje się sen o wojnie z kosmitami. Inwazja lub atak ufoludków może odnosić się do kondycji zdrowotnej śniącego, warto więc zrobić badania. Sen o wojnie domowej symbolizuje brak kontaktu z domownikami, złe relacje w domu.

Inne przesądy związane ze snem o wojnie:

 • zobaczyć zbrojenie – nadciąga nieszczęście;
 • widzieć maszerujących żołnierzy – nie stawaj po żadnej ze stron w konflikcie,
 • gdy jesteś na wojnie – będziesz świadkiem wielkiej kłótni;
 • gdy wygrywasz – czeka Cię bogactwo i szczęście;
 • gdy przegrywasz – oczekuj złych wiadomości;
 • jeśli jako jedyny przeżyjesz – możesz spodziewać się pomyślności w realizacji celów.

Zobacz też: Sennik: las. Co oznacza sen o lesie?

Więcej o: